Цього радісного літнього дня весь світ відзначає Міжнародний день дітей (International Children’s Day). Багатьом це свято відомо як Міжнародний день захисту дітей.

3LPU4zv_FnU

Цей день дітей – є старовинним міжнародним святом. В 1925 році в Женеві проходила Всесвітня конференція, тематика якої  стосувалась питань дитячого благополуччя,  в ході конференції  було прийнято рішення про започаткування цього свята. Причини для вибору саме першого дня літа невідомі, але існує версія, що в 1925 році консул з Китаю провів в одному з міст США святкування Фестивалю човнів-драконів для китайських дітей-сиріт і дата цього заходу припала саме на 1 червня.  Може це доля та свято співпало із проведенням женевської конференції для дітей.

В 1950 році вперше почалось святкування дня, в якому прийняли участь 52 країни.
Цього дня дорослі повинні не забувати про важливість дотримання прав дітей на життя, на свободу думок та віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як основних чинників для створення людяного та раціонального суспільства.

З 27 вересня 1991 року  вступила в дію Конвенція ООН про права дитини, згідно якої країни, які підтримали конвенцію, сприяють наявності для дітей права на життя, віросповідання, свободу думки.
В нашій країні день захисту дітей відзначають з 1998 року.  В цей день по країні проходять різноманітні заходи, що направлені на важливість дитячих прав і виховування нормальної особистості (також учні шкіл вирушають до водойм, щоб звільнитись від втоми, яку отримали під час навчального року).

1c0f9a41b4963e2f64f7cdfa863dcef1

 

Це свято має навіть власний прапор. На зеленому фоні, який є символом гармонії, родючості, навколо Земної кулі розміщені фігури червоного, жовтого, білого, чорного кольору. Ці фігурки людей представляють різноманіття та терпимість. Земна куля в центрі прапору – це символ спільного дому.

 

Громадська організація  «Майдан Січеслав-Дніпро» нагадує, що слід пам’ятати — наші діти повинні мати щасливі дитячі роки, які ми маємо для них створити, найважливіше дотримуватись всіх їхніх прав.
Якщо наші зусилля об’єднати, то можно  захистити та вберегти дітей від невдач та зневіри. Важливо кожного дня радувати дитячі серця, об’єднуватись заради майбутнього!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий