Професійне свято українських архітекторів і поціновувачів  архітектурних шедеврів країни — День архітектури України  відзначається щорічно 1 липня.

den_arhitektora15_floor

Свято встановлено на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури. В указі Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 року йдеться: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня — у Всесвітній день архітектури». 

Всесвітній день архітектури був заснований Міжнародним союзом архітекторів,  в 1946 році, після Другої світової війни, в той час, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. Спочатку він відзначався 1 липня, але в 1996 році було вирішено приурочити святкування Дня архітектури до Всесвітнього дня житла (World Habitat Day), який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

Архітектура України різноманітна, говорять, що вона «озвучена дзвонами». Храмове будівництво, історія якого — тисячоліття — це «кам’яний літопис», що відображає злети і падіння, війни і періоди духовного зростання від Київської Русі до наших років.

Старовинні храми несуть риси впливу візантійського та романського стилів, готики, бароко та ренесансу. Але в розмаїтті шкіл, епох і стилів власне обличчя українського зодчества унікально. У багатьох містах можна бачити старовинні будівлі, що є сусідами з шедеврами нової архітектурної думки. Особливо це помітно в столиці — неповторному Києві.

У саме ж свято, згідно з Указом глави держави, проходить церемонія вручення Державних премій України по архітектурі.

Громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро» приєднується до привітань  з професійним святом — Днем архітектури, та бажає архітекторам  творчої наснаги, вдалих та сміливих проектів, а головне щоб Ваша праця та талан завжди були правильно та справедливо оцінені. Здоров’я Вам, щастя та успіхів!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами: Альманах визначних подій

Добавить комментарий