10 грудня — День прав людини

HR_symbols-bigНаша цивілізація в процесі свого розвитку в ході різних етапів формування завжди перетиналась із одними і тими ж завданнями, які в майбутньому втілились і повноцінні та основні терміни – права людини. Весь цей процес відбувався під впливом природних факторів, бо різноманітні обмеження стосовно одних людей завжди створювали відповідну і досить справедливу ситуацію, коли розклад сил з тих чи інших причин змінювався, а людство завжди прямувало до стабільності.  Дуже влучно буде пригадати відомі слова із Біблії: «Що посіє людина, те й пожне».

На сучасному розвитку суспільства права людини діляться на різноманітні напрями. А саме – особисті права, що представляють собою недоторканність людини та її домівки, майна та захист листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності. Можна лише здогадуватись, чого саме потребує сучасна людина для життя та розвитку? Не секрет, що навіть у найрозвинутіших країнах світу у виконанні прав і свобод людини теж присутні складнощі, що можна казати вже про держави, де є дуже складна ситуація із існуванням демократичних цінностей.

По закінченню Другої світової війни і намаганню зрозуміти результати зневаги до прав і свобод людей, коли війна їх оголила, міжнародна спільнота доклала всіх зусиль, щоб інтегруватись в цих важливих поняттях і Генеральна Асамблея ООН в. 1948 році 10 грудня ухвалила Загальну декларацію з прав людини. Далі вже у 1950 році всім країнам, які цікавляться цим питанням і організаціям була висловлена пропозиція святкувати цю дату як всесвітній День прав людини.

Цього дня команда ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» приєднується до цієї ініціативи та бажає всім людям розуму та мудрості. Давайте виконувати наші права починаючи із найближчих нас людей! Слідкуйте принципам поваги та активної громадської позиції, бо вони будують майбутнє не лише наше власне, а й майбутніх поколінь.

За матеріалами www.dilovamova.com

Добавить комментарий