ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» готує Петицію Президенту України з вимогою відновити інституцію суду присяжних та засідателів, про це було повідомлено під час прес-конференції в медіа-агенстві Днепр Пост.

В прес-конференції взяли участь:

Голова правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Роман Луценко.

DSC_0245

Під час прес-конференції виступаючі донесли до присутніх необхідність відновлення суду присяжних та засідателів з метою сприяння боротьбі з корупцією та в першу чергу відновлення конституційних прав громадян, які закріплені у ст. 124 Конституції України«…Народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних…» та відповідно до ст.3 та ст. 5 Конституції України.

 

Також, Віктор Романенко повідомив, що у зв’язку з технічними проблемами та неможливістю розміщення електронних петицій на сайті Президента України, організацією було прийнято рішення підготувати петицію у друкованому вигляді і об’явити про початок збору підписів, який буде проходити в офісі організації за адресою пл. Героїв Майдану 1, офіс 142 в будні дні з 10:00 до 17:00 та тривати до 15 лютого 2016 року включно, після чого буде направлена до Адміністрації Президента.

Далі наводимо Вам для ознайомлення текст Петиції Президенту України з вимогою відновити інституцію суду присяжних та засідателів.

Петиція Президенту України.

Шановний Петро Олексійович!

Пане Президент, на сьогоднішній день в судовій системі України, склалася тенденція при якій «корупція» є найголовнішою характеристикою цієї системи. Такі дії суддів стають можливими без достатнього контролю з боку держави та громадськості. І хоча в нашій державі є кримінальна відповідальність за завідомо незаконне рішення прийняте судом, жодного випадку засудження судді за такий злочин нам не відомо. Навіть наявність колегії суддів, не дає гарантії уникнення корупційних дій, тому що ці люди є людьми однієї системи. Тільки наявність у суді лідерів громадської думки чи людей які користуються повагою у суспільстві, можуть гарантувати прийняття законних справедливих рішень.

У наслідок Революції Гідності, в Україні почалися демократичні перетворення створених злочинною російською імперією та радянською системою, з ціллю узурпації влади, інституцій державної влади та правоохоронної системи.

Основним завданням цих інституцій було гноблення населення України і максимальний захист «дорвавшихся» до влади колоніальних правителів та олігархів, що продовжується і до сьогодні.

Демократизація судової системи та незалежне судочинство неможливе без активної участі громадян нашої держави. Такою участю являється суд присяжних з його високим правозахисним потенціалом, як ефективного механізму інституту захисту прав людини та який гарантує право на здійснення незалежного судочинства згідно з положеннями української Конституції.

Відповідно до статті 124 Конституції України – «Народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних». І виникає питання, де вони? Хто мав право позбавити Народ України можливості брати участь в правосудді.

Відповідно до статті 3 Конституції України – «… Права і свободи людини та їх гарантії визнають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави», статті 5 Конституції України – «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Ніхто не може узурпувати державну владу», статті 19 «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України».

Відповідно до Головного Закону України, Ви Пане Президент, складали присягу, де є такі чудові слова – «… і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і Законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі».

Вам Пане Президенте, надане право утворювати суди у визначеному законом порядку, призначати та звільняти з посади третину складу Конституційного Суду України. Тобто є реальна можливість впливати на процеси виконання Законів та Конституції. А відповідно до статті 68 Конституції України – «Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».

Суд присяжних для України не новинка, він є одним з давніх судових інститутів, який має англійське походження, однак риси судочинства за участю суду присяжних властиві також давньому українському судовому інституті – копному суді, коріння якого сягає норм Руської Правди.

У добу Київської Русі визначено наявність у системі судоустрою інституту судних мужів, верховного суду – суду по землях, характерні риси якого дають можливість визначити схожість процедури розгляду цивільних і кримінальних справ за участю представників громадськості. Таке судочинство знайшло своє законодавче закріплення у нормах Руської Правди. Становлення суду присяжних на українських землях як правомочного судового інституту відбулося під час проведення судової реформи 1864 р. у процесі підготовки Судових статутів.

Інститут суду присяжних було остаточно скасовано радянською владою рядом нормативних актів у 1920 р. після декількох попередніх невдалих спроб приєднати Україну до СРСР.

Дослідження правової природи різних форм народовладдя у сфері правосуддя та споконвічне існування суду присяжних в Україні, як її органічної системи судочинства, дало можливість визначити саме інститут суду присяжних як найбільш демократичний та здатний до встановлення правомірного та справедливого судового рішення.

В плані демонополізації влади в демократичній країні замість існуючої нині постколоніальної, злочинної, корумпованої судової системи немає кращої альтернативи ніж органічний для нашої країни, Конституційно закріплений суд присяжних засідателів.

Держава не має права нехтувати прагнення своїх громадян жити за Європейськими принципами та бути демократичною правовою державою. Представники від народу є в судах усіх цивілізованих держав світу, і якщо така система судоустрою буде реалізована в Україні, то це значно покращить роботу судової системи держави взагалі.

Громадяни України, які виступають за відновлення конституційних прав через створення інституцій суду присяжних та народних засідателів:

ПІБ Адреса Телефон Підпис

 

Нагадуємо, що підписати Петицію Ви можете в офісі організації за адресою площа Героїв Майдану 1, офіс 142 в будні дні з 10:00 до 17:00.

 

Відео з Днепр Пост:

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро».

Добавить комментарий