6 квітня 1896 року в Афінах почалися Олімпійські ігри, традиційні для античної Греції змагання, заборонені півтори тисячі років перед тим римським імператором Теодосієм I і відроджені завдяки ініціативі барона П’єра де Кубертена. Перші Олімпійські ігри сучасності за участю спортсменів з 13 країн відкрив грецький король Георгій I у присутності 60 тисяч глядачів.yak-zyavilisya-olmpysk-gri_1

Перші Олімпійські ігри, про які є задокументована згадка, відбулись в грецькому місті-державі Олімпія у 766 році до н.е., однак є свідчення того, що на той час вони вже проводились принаймні 500 років. Античні Олімпіади відбувались раз на чотири роки в період релігійного фестивалю на честь Зевса. У 8-у столітті до н.е. в них брали участь спортсмени з десятків грецьких міст, а вже у 5-у столітті до н.е. — не менше, ніж з сотні. Перші Олімпійські ігри складались лише із одного змагання — бігу, пізніше до нього додались боротьба, бокс, перегони верхи на конях і на колісницях. У 708 році до н.е. в програму Олімпіських ігор був включений пентатлон — багатоборство з бігу, стрибків у довжину, метання диску і дротика та боротьби.
З ростом могутності Риму значення Олімпійських ігор почало зменшуватись, допоки в 393 році римський імператор-християнин Теодосій I, прагнучи придушити будь-які прояви язицьких традицій, не заборонив проведення Олімпіад.
В епоху Відродження у Європі зріс інтерес до грецької культури, і у 18-19 століттях в ряді країн почали організовуватись національні фолькльорні спортивні змагання на зразок давньогрецьких олімпійських ігор. У 1892 році 29-річний француз барон П’єр де Кубертен висунув серйозно обгрунтовано ідею про відродження міжнародних змагань, які мали б проводитись щочотири роки. На міжнародній спортивній конференції в Парижі в 1894 році ця пропозиція була одноголосно підтримана 79-а делегатами від 9 країн — було створено Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і прийнято рішення провести перші Ігри в 1896 році в Афінах, столиці Греції.
У I Олімпійських іграх брало участь 280 спортсменів з 13 країн, котрі змагались за першість у 43-х категоріях з таких видів спорту, як легка атлетика, плавання, гімнастика, велосипедні перегони, боротьба, важка атлетика, фехтування, стрільба, теніс і марафонський біг, в якому переміг грек Спиридон Луїс. Жінки в перших Іграх участі не брали.
У 1896 році П’єр де Кубертен став президентом МОК і доклав чимало зусиль для популяризації олімпійського руху. Перші дійсно успішні Олімпійські ігри відбулись в 1924 році в Парижі — в них взяло участь більше 3 тисяч атлетів, включаючи 100 жінок, з 44 країн. Цього ж року відбулись і перші зимові Олімпійські ігри. У 1925 році 62-річний П’єр де Кубертен подав у відставку.
На останній Олімпіаді в Сіднеї у 2000 році змагалось більше 10 тисяч спорсменів з 200 країн і серед них вже було майже 4 тисячі жінок.

Добавить комментарий