Всі ми дуже любимо святкувати, веселитись, відпочивати, зустрітись з приємними людьми – все це заряджає нас позитивними емоціями та енергією. І ми маємо чудову нагоду в ніч із 13-го на 14-е січня другий шанс відсвяткувати улюблене свято багатьох людей під дуже незвичною назвою — Старий Новий рік.

Історія виникнення цього свята пов’язана із 1918-м роком, коли з  виникненням нової країни було змінене календарне літочислення. В зв’язку із розбіжністю між юліанським (старим) і григоріанським (новим) календарями, різниця між якими складає 13 днів цей неофіційний святковий день і виник. Старий стиль літочислення, оснований на Юліанському календарі, розробили олександрійські вчені-астрономи серед яких був відомий Созиген. В подальшому, його відредагували та видали за наказом давньогрецького полководця та імператора Гая Юлія Цезаря. Дата введення старого календаря — 1-е січня 45-го року до нашої ери. Це літочислення було в майбутньому взяте основним календарем у християнстві, в подальшому у православ’ї. До наших днів Православна Церква веде церковний календар, який оснований на Юліанському календарі.

Григоріанський календар вважається більш детальним, ніж юліанський, бо він більше збігається із циклічністю Землі навколо Сонця. Це літочислення ввели 4 жовтня 1582 року, четвер змінився п’ятницею 15 числа цього місяця осені. Основоположник цього нового та прогресивного літочислення був головою Католицької Церкви і папою римським Григорієм XIII. Звідси, відповідно календар і отримав назву.

Наявність традицій, відрізняє нас від тваринного світу. Ця особливість надає можливість нам передавати накопичені знання від покоління до покоління. Звісно, традиції дуже різні є хороші, є інші — від який хотілося б позбутись.

Традиція святкування Старого Нового року виникла у часи, коли відбувалось переслідування християн у СРСР. Більше того,  це свято є популярним і досі, в часи незалежної України. Люди пережили ті складні часи переслідувань, зберегли вічні цінності.

Команда Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»  бажає мира всім Вам, благополуччя Вашим сім’ям, радості та здоров’я.

Зі святом Вас!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий