Цей день — це чергова можливість світової спільноти звернути увагу людей на необхідність бути відповідальним один перед одним і надавати  допомогу потребуючим.

world_blood_donor_day

Всесвітній день донора крові — достатньо нове свято, що відзначається у  багатьох країнах. Цей день був визначений як свято Організацією Об`єднаних Націй в травні 2005 року під час проведення Всесвітньої асамблеї охорони здоров`я в місті Женева. На даний час його відзначають 14 червня. У 1868 році саме в цей день лікарь з Австрії Карл Ландштейнер зробив відкриття визначивши групи крові людини.

Ініціаторами визначення даного свята стали міжнародні організації, що впроваджують діяльність із пропаганди донорства крові, а саме такі організації як: Міжнародна федерація Червоного Хреста, Товариство з переливання крові, Всесвітня організація охорони здоров’я та  Федерація організацій донорів крові.

Вагомість цього святкового дня ототожнюється безумовною вагомістю донорства. Бо як відомо, значна необхідність в донорській крові може виникнути у різновікових груп населення із наявними важкими хворобами. Отже кожен донор, що має можливість безкоштовно здати кров, цим самим він робить великий внесок у необхідну та добру справа — порятунок людського життя.

Зараз, коли Україна знаходиться у стані неоголошеної війни та щоденно до шпиталів та лікарень поступають поранені військовослужбовці, серед яких і ті поранені, що втратили багато крові, питання  донорства стає більш гострим та актуальним, тому, ми закликаємо всіх, хто має можливість бути донорам, прийти до пунктів збору крові і тим самим спасти життя нашим захисникам.

Ми маємо бути відповідальним один перед одним і саме тоді ми зможемо пишатись своєю країною.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий