Христенко Інна Митрофанівна

Українська дитяча письменниця (поетеса, прозаїк).

1408Член Спілки письменників України (нині Національна спілка письменників України).

Народилася 14 серпня 1919 року в місті Полтаві. Її батько, наймолодший син у багатодітній селянській сім’ї, з великими труднощами здобув освіту і став учителем. Мати, семи літ залишившись сиротою, змалку поневірялась по наймах і ніколи не вчилась у школі. Освіту здобувала в тюрмі та на засланні, коли за зв’язки з підпільними революційними гуртками була заарештована царською охранкою.

Раннє дитинство Інни Христенко минуло в селі Діброва на Полтавщині, де батько завідував семирічною школою, а мати організувала хату-читальню й керувала драмгуртком. Вже тоді мала Іннуся зацікавилася книжками, вона самотужки навчилася читати і, після переїзду батьків до Харкова в 1924 році, просиджувала цілі дні в шкільній бібліотеці.

1937 року Інна Христенко вступає на історичний факультет Харківського університету ім. М. Горького і закінчує його вже під час війни. 1943 року починається її трудова діяльність, коли за дорученням райкому комсомолу вона організовує районну дитячу бібліотеку. Тоді ж було надруковано перший вірш молодої поетеси в газеті «Соціалістична Харківщина».

З 1944 року Інна Христенко на вчительській роботі, якій присвятила чотирнадцять років свого життя.

Перше оповідання молодої письменниці побачило світ на сторінках альманаху «Харків» у 1952 році. Відтоді Інна Христенко систематично друкує свої твори в журналах «Барвінок», «Піонерія», «Прапор», «Радянська жінка» та «Україна».

Перша книжка Інни Христенко — казки для малят — «Хоробрий ведмедик» вийшла у Дитвидаві УРСР 1958року. Через рік побачила світ перша частина повісті «Настуся», а повністю книжка вийшла у 1968 році. За цей час Інна Митрофанівна написала ще й збірку оповідань «Миколина перемога» (1960 р.), збірку віршів російською мовою «Про нашего Вадика дома и в садике» (1960 р.), книжку оповідань «Вредний хлопчисько» (1963 р.), та у 1970 році — оповідання про сучасних школярів «Славкові канікули».

Оповідання Інни Христенко глибоко ліричні, містять багато автобіографічного і належать до “сповідальної” літератури.

Інна Христенко належить до письменників, ім’я яких “загубилося” у літературі. Народилася вона в Полтаві в 1919 році, дебютувала в 50-х роках як авторка дитячої літератури. У 80-х видала поетичну збірку “Три любові”, у 90-х жила у Німеччині. Збірка прози “І вітер пелюстки змете останні…” вийшла у світ через рік після смерті письменниці.

Джерело: Особистості

Добавить комментарий