Осіння пора надає шанс насолоджуватись красою природи, достатньо популярним заняттям є прогулянки  в парку в цей час, адже там зараз дуже гарно. До вашої уваги пропонується перелік найбільш красивих дендрологічних парків України.

Спершу, про поняття дендрологічний парк – це великі території, де представлена велика кількість різних видів дерев. Таких парків по країні дуже багато, проте ми пропонуємо вам ознайомитись з трійкої лідерів.

Найкращі дендропарки України — «Олександрія», Київська область.

Олександрія © livejournal.com
Олександрія © livejournal.com

Місце розташування:  м. Біла Церква, Київська область (на відстані 80 кілометрів від столиці)

За площею дендрологічний парк «Олександрія» є лідером України. Його площа 297 гектарів. В парку є річка Рось, створено декілька штучних водойм, що займають площу більше 27 га. Створили парк в 1793 році. Авторами проекту парку працювали декілька дуже відомих архітекторів.

Цікаві місця в парку, його унікальність: представлена найбільша кількість рослин серед усіх парків та садів України – 2500, по всьому парку можна знайти велику кількість скульптур та архітектурних об‘єктів.

 • Колонада «Луна» — її можна знайти в центрі парку, в амфітеатрі «Ехо». Об’єкт має вигляд давньогрецького амфітеатру. Виконує роль майданчика, де відвідувачі можуть сховатись від непогоди. На свята тут проводять концерти.
 • Китайський міст – місток з альтанкою в китайському стилі.
 • Руїни – місця, яке сходе на залишки замку. Головна мета споруди утворення ілюзії про зруйновані з плином часу будинки.
 • «Ротонда» — павільйон у формі напівкруга із аркою. Розміри споруди 10,5 на 9 метрів.
 • Колона Пелікана – колона на якій є скульптура птаха, що годує своїх дітлахів.
 • Турецький будинок – об’єкт оздоблений плитами із мармуру, на яких давньотурецькою мовою є написи. Дім збудували після 1828 року, коли проводилась турецька компанія.
 • Не забудьте також відвідати фортецю «Варна», лаву Декабристів, будинок садівника, колону Єнса, колону Глобус.

Транспорт: з Дніпра до Білої Церкви можна дістатись на потязі із центрального вокзалу, або автобусом з автостанції.

Найкращі дендропарки України — парк «Тростянець», Чернігівщина

Тростянець © panoramio.com
Тростянець © panoramio.com

Місце розташування:   с. Тростянець  Ічнянського району Чернігівської області

Відкрили парк у 1834 році одним із нащадком гетьманського роду Скоропадських. Загальна територія парку  більше 204 га. У дендропарку представлено 400 різних видів рослин.

За життя Івана Скоропадського йому встановили  архітектурний монумент.

Транспорт Із залізничного вокзалу м. Дніпро курсує потяг до Чернігова, далі можна дістатись на автобусі до м.  Прилуки, воно розташоване за 42 км від парку, звідси курсують маршрутні таксі.

Найкращі дендропарки України — «Софіївка», Черкаська область

Софіївка © u-tour.com.ua
Софіївка © u-tour.com.ua

Місце розташування:   м. Умань, Черкаська область.

Цей парк найбільш відомий для жителів України. Кожного року його відвідують більше півмільйона жителів. Територія дендропарку  179 гектарів та більше 2000 видів рослин.

«Софіївку» відкрили в 1796 році за сприяння управителя міста Умань, Станіслава Потоцького і отримав назву на честь дружини магната Софії Вітт-Потоцької. У 1985 році парк «Софіївка»  назвали також планету.

У парку можна виділилти 5 різних зон.

 • Південь може похвалитись таким цікавим об’єктоми як Будинок творчості вчених, що розташований на березі Женевського озера (час виникнення водойми 30-ті роки 20 ст.), Тарпейська скеля та дерев’яна альтанка Грибок.
 • Центральна частина парку створена за сюжетами із давньогрецької міфології і представлена різноманітними статуями, мостами, гротами, містками.
 • В східній частині потрібно не пропустити гроти, долини , павільйони і підземну річку.
 • Західна частина в основному складається із розарію на 3000 видів троянд.
 • Північ парку зайняв англійський сад, де представлено цікаву колекцію екзотичних дерев та кущів.

Транспорт: із дніпровського автовокзалу курсують автобуси  та з центрального залізнодорожнього вокзалу курсують декілька потягів до міста Умань. 

Як бачите, можна не лише прогулятись парком, а помилуватись скульптурами у давньогрецькому стилі, гротами, а також познайомитись з великою кількістю видів троянд, дерев та кущів.

Така подорож не займе багато часу, тож ви вже маєте плани на вихідні? Ні, то вирушайте до найкрасивіших парків України.

Член ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» Валерія Желізняк

за матеріалами: ridna.ua

Добавить комментарий