big-CyduЗгідно Указу Президенту від 08.12.2000 № 1318/2000 15 грудня в Україні було призначено професійне свято – День парцівників суду.

Структура судової системи Україна наступна

Конституційний Суд України, який займається розглядом питань про відповідність законів та інших видів НПА Конституції України, надає офіційне пояснення норм Конституції і законів України;

Суди загальної юрисдикції, які формуються зазвичай за територіальним принципом і які  проводять розгляд цивільних та кримінальних справ та справ про адміністративні порушення;

Арбітражні суди, що займаються справами стосовно господарських правовідносин.

За ст. 124 Конституції, правосуддя в Україні забезпечується виключно судами. Юрисдикція судів розповсюджується на всі правові відносини в державі. Конституція України наголошує на неприпустимості створення надзвичайних та спеціальних судів, які працюють поза кордонами діючої конституційної системи судів. Вищий судовий орган системи загальної юрисдикції в Україні є Верховний Суд.

Голову Верховного Суду обирають і звільняють з посади шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

В ст. 127 Конституції зазначено вимоги до кандидатів у судді. Передусім вони повинні мати певну освіту, відповідний трудовий стаж юридичної роботи, жити в Україні не менше 10 років і володіти української мовою. Судді при виконанні своїх обов’язків. Судді виконуючи свою роботу мають бути незалежними і приймати лише законні рішення. Український народ забезпечений можливістю приймати участь у дотриманні правосуддя шляхом створення інститутів народних засідателів і присяжних.

Основний Закон України надає умови для продовження реформування судово-правової системи України у векторі створення міцних гарантій для дотримання прав і свобод людини.

Команда ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» висловлює свої щирі привітання всім працівникам судів України, міцного Вам здоров’я та успіхів у роботі.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами www.dilovamova.com

Добавить комментарий