В цей день Президент України підписав Указ № 180/2004 від 11 лютого 2004 року, щорічно 15 лютого відзначати День вшанування учасників бойових дій на території інших держав – День пам’яті.  15 лютого 1989  року були виведені радянські війська із Афганістану.

Росія та Білорусь відзначають цей день як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.  Воїни-інтернаціоналісти  є міцною опорою структури громадських організацій, які співпрацюють з держструктурами для забезпечення соціального захисту суспільства. З нагоди цього свята День вшанування учасників бойових дій у столиці біля Пам’ятника  загиблим воїнам-афганцям збираються ветерани, члени сімей загиблих для того, щоб вшанувати солдатів та офіцерів, що з честю та гідністю виконали свій службовий обов’язок в гірській місцевості Афганістану. Загалом в спецоперації в Афганістані брали участь 160 тисяч наших співвітчизників, з них 3360 загинуло.

В цей день відбуваються мітинги-реквієми, зустрічі воїнів-інтернаціоналістів. Вшанувати пам’ять загиблих приходять тисячі людей по всій країні.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами www.calendarium.com.ua

Добавить комментарий