Фото positivepeople.md
Фото positivepeople.md

Демократія представляє собою сформований політичний режим, який базується на основі групового чи колегіального ухвалення рішень, в ході якого кожен учасник має рівні права, міру відповідальності за кінцевий результат.

Зараз це поняття належить до головних та універсальних суспільних цінностей. Демократія є базою для будівництва принципів усіх передових країн, союзів, співтовариств, федерацій, є фундаментом для ООН. Основні інструменти демократії це вільне волевиявлення суспільства, неухильному виконанні прав людини, а також мають прямий зв’язок із дотриманням правопорядку, сталості та єдності її інститутів і її моделі. Слід знати, що на даний час не існує єдиної моделі демократії, це пов’язано з тим, що теоретичні знання та практика не завжди відповідають одне одному, незважаючи на це, сучасна міжнародна громадськість дуже активно говорить про необхідність зусиль країн та урядів стосовно підтримки та укріплення всіх демократичних дій.

Так 8-го листопада 2007 року Генеральна Асамблея ООН, врахувала ряд ініціатив, практичних досліджень та факторів і в ході 46-го пленарного засідання прийняла рішення щодо встановлення Міжнародного дня демократії на 15 вересня згідно резолюції № 62/7.

Головні вороги демократії – представники влади, її методи впливу, її зміна, її законність існування, на практиці ці процеси розглядаються дуже стиснуто, їх розглядають разом із іншими питаннями, порівнюючи з іншими політичними режимами є відмінності. Демократія залежить від моральності, духовності історико-культурних цінностей, які притаманні певних етнографічним територіям.

З кінця 20-початку 21 ст., демократію вважають основним трендом світової політики.

 

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий