Сьогодні у роковини загибелі В’ячеслава Максимовича Чорновіла за ініціативою Всеукраїнського об’єднання ветеранів патріотичні організації міста провели поминальний мітинг на одноіменному бульварі. Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» також приєдналися до вшанування пам’яті Героя України.

17 років тому, 25 березня 1999 року в автокатастрофі за нез’ясованих обставин загинув видатний борець за незалежну Україну, «шістедисятник», лідер патрії «Народний Рух України» — Вячеслав Чорновіл. Щоб осягнути масштаб Вячеслава Максимовича, потрібен час. І Чорновіл уже вийшов на історичну дистанцію. Він не став Президентом України. Але став її національним Героєм — посмертно.

«Ця рана ніколи не загоїться. Вячеслава Чорновола було вбито жорстоко й підступно, після тривалої психологічної облоги, після масового творення облудної громадської думки. Убито наприкінці тисячоліття, кривавого й загрозливого для України. Убито, як убивали всіх її національних провідників,— вважають його товариші по партії та соратники по життю».

Він був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

В’ячеслав Чорновіл помер в русі — у дорозі, по шляху до тієї, іншої України, за яку він платив здоровям і життям. На місці загибелі встановлено справжній козацький хрест. Поховано видатного українського державного діяча на центральній алеї Байкового кладовища.

2000 року Вячеславу Максимовичу присвоєно звання Героя України.

Фото-звіт:

 

IMG_5146

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий