Кузьменко Андрій Вікторович

Людина, яка стала легендою сучасної української музики ще при житті.

Андрій Кузьменко, більш відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін, народився 17 серпня 1968 року в місті Самбір Львівської області. Мати Андрія  вчителька музики, тому майбутня зірка з дитинства відвідував музичну школу та закінчив клас фортепіано. Але, як говорив сам  Кузьма — його мрією було стати водієм сміттєвоза.

Вже в десятирічному віці Андрій почав активно цікавитися сучасною музикою. Як він зізнавався, саме радіо та телебачення Польщі на якому постійно транслювали зарубіжну музику спричинило його зацікавленість.

Місто Самбір знаходиться майже на кордоні з Польщею, тому Андрій знав досконало польську мову і з легкістю слухав новинку світу музики.

У 1985 Андрій закінчив середню школу, але вступні іспити до Медичного інституту міста Львова провалив і був вимушений йти служити в армію.

Батьки не хотіли миритися з цим і вже по поверненню Кузьменко Андрія з армії вони наполягали на його вступі до медичного навчального закладу, так у 1987 році Андрій вступив до Львівського медичного інституту де провчився до 1993 року. Паралельно з навчанням в виші він приділяє увагу і спорту, що привело до отримання звання кандидата  у майстри спорту з біатлону.
Одна з доленосних зустрічей в його житті відбулась у 1986 році, саме в цьому році він познайомився із Шкондою Володимиром, вони разом слухали, а згодом і грали музику. На гітарі Шконда, а Кузьменко на піаніно, через деякий час Андрій назве цей етап – початковим формуванням гурту «Скрябін»

У студентські роки Андрій вів активне музичне життя, писав тексти пісень, виступав сольно та приймав участь у різноманітних проектах.

Вже 1989 році було сформовано перший склад всім відомого гурту, його учасниками стали: вокал, тексти та музикабул покладені на самого Андрія Кузьменка, на клавішних «Шура» Гера Сергій, бас-гітара Ростислав Домішевський «Рой», на ударних Ігор Яцишин, а ось звукорежисура закріплена за Олександром Скрябіним, або «Скряба», як називали його друзі. Першим творінням молодого колективу стала композиція «Feel the Pain» (Чуєш біль), на яку, доречі, було відзнято перший кліп.

14012048_1769345769974296_1686425475_n

Андрій Кузьменко – це людина унікальна, нетипова та нестандартна, його музичні творіння неймовірно багатогранні та ні з ким не зрівняні.

Він був співаком, композитором і виконавцем його любив майже весь український народ. 1996 рік приніс популярність нашому герою, його композиція «Той прикрий світ» як вибух пролунала в медіа України. Потім Кузьменко зі своїм гуртом дуже активно набирали популярність і стали по справжньому знамениті.

А от дійсно золотий період гурту припав на 1997 – 2000 роки, в 1997 році Кузьма перевидав електронну збірку «Мова риб».

З перебігом часу доля Андрія все більше перепліталась із гуртом Скрябін, який в результаті отримав популярність у всій Україні. Його стали запрошувати на різноманітні передачі та проекти, разом з Наталею Могилевською він вів такі відомі проекти, як Шанс та передача Шейканемо, а такж особисто вів власний хіт-парад пісень «Гаряча сімка».

На жаль, і серед відомих колективів стаються конфлікти, так у 2002 році гурт «Скрябін» залишився без Домішевського та Гери. Ці події мали свій вплив на колектив і саме тоді гурт очолив єдиний керівник Кузьма, з яким і почався новий якісний етап для гурту.

В 2004 році, коли в Україні відбувалась Помаранчева революція, Андрій виступив на підтримку оппонента Віктора Ющенка, а саме за Януковича, але потім, як він сам зізнавався, дуже пошкодував про це. Ця його публічна заява, була продиктована погрозами на його адресу від телеканалу Інтер ( вони поставили його перед фактом, що в разі не підтримки «потрібного» кандидата договір з Кузьмою буде розторгнуто), в той момент Кузьменко обрав гроші, але потім назвав ці події новим досвідом і важкою травмою, після якої його вже стало неможливо купити.

28393115Саме завдяки цим подіям музикант виріс як серйозна особистість, всі свої думки він перекладав на вірші пісень, а потім і в книгу-автобіографію «Я, побєда і Берлін», яка побачила світ у 2006 році.

Політика, життя, кохання, рідна земля.. про все це писав свої пісні Андрій, залишаючись завжди чесною, яскравою, доброю людиною він просто не зраджував собі самому, він був справжнім. В нашій країні не існує такої людини, хто б не чув про легендарного Скрябіна, про справжнього куміна нації та нейомовірно щирого патріота України!

Його неосяжна творча енергія просто задихалася в одному гурті і тоді в 2009 році він «народив» на світ ще один проект, який став не менш відомим, це гурт «Пающіє труси», саме завдяки Андрію вони з’явились. А найцікавіше, що Андрій також був активним учасником процесу формування нереально популярного в нашій країні гурту «Дзідзьо».

На початку Євромайдану, який згодом назвали Революцією Гідності, Андрій не стояв осторонь, він підтримував протести, а в 2014 році переповнений цими враженням видав пісню присвячену подіям на Майдані. Коли почалася російська агресія на Сході нашої країни Андрій сприйняв це близько до серця і став активно допомагати українським воїнам.

14009842_1769345779974295_560511089_n

Трагічнем днем стало 2 лютого 2015 року, коли повертаючись із концерта в Кривому Розі, в межах Дніпропетровської області в автомобільній катастрофі  обірвалося життя куміра мільйонів.

Знаковим стало те, що незадовго до катастрофи Андрій презентував новий творчий доробок – відекліп на пісню «Дельфіни» та прийняв участь в телешоу на телеканалі «Україна» «Співай як зірка».

Провідні зірки шоубізу України вшанували пам’ять Кузьми – концертом пам’яті, який пройшов 20 та 21 червня 2015 року в Київському палаці спорту.

inside

Андрій Кузьменко, або просто Скрябін як ми завжди його називали, зробив неймовірний внесок в розвиток української музики, на його піснях росло покоління народжених на початку 90х, він став куміром та прикладом патріотизму для багатьох ровесників незалежної України.

З його трагічною смертю ми втратили великого генія української музики!

1422864624_skryabin

Але його творчість народила нових зірок, які гідно продовжують справу Андрія Кузьменко!

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар

Добавить комментарий