Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)

український піаніст, композитор і педагог

06-141Г. Ходоровський народився в 1853 році в селі Кахнивці Пирятинського повіту на Полтавщині. Його батько, пристрасний любитель музики, був дворянином, мати – проста селянка.

З раннього дитинства хлопчик проявив надзвичайну обдарованість.

Він успішно навчався музиці у диригента кріпосного оркестру, виявив схильність до малювання, мріяв стати художником. Але батько розсудив інакше і послав дев’ятирічного сина на навчання в Лейпциг.

Щоб оцінити, наскільки серйозними були батьківські наміри, його впевненість у правильності свого рішення, досить нагадати, що в той час на Україні не було залізниць і до Львова довелося їхати на підводі. З 1863 по 1865 роки Г. Ходоровський навчався у Пледи, а потім у К. Рейнеке, В. І.мошелеса (фортепіано), М. Гауптмана, С. Ріхтера (теорія) у Лейпцігській консерваторії, яку закінчив у 1869 році.

Газета Киянин писала: Вже Лейпцизька консерваторія у своєму річному звіті за 1869 рік висловлюється про молодого піаніста з такою теплотою, яка могла б зробити честь будь-якому музиканту.7a2f405872a6326845b6a37a8afbfbe4

Після Лейпцига Р. Ходоровський удосконалював свою майстерність у Москві у К. Клиндворта і Н. Рубінштейна, а потім переїхав до Петербурга, де за два роки закінчив консерваторію (1872 року) по класу Т. Лешетицького з великою срібною медаллю.

Ім’я Г. Ходоровского поступово стає відомим у широких колах громадськості, про що свідчить преса: Останні відгуки наших музичних авторитетів визнають його (Ходоровского. В. К.) прекрасним музикантом-піаністом і з цієї точки зору зараховують його до таким же сильним учням Лешетицького, до яких належать Єсипова, Клімов, Пухальський.

Джерело: www.prawo.in.ua

Добавить комментарий