Іван Бутенко

український оперний співак (бас)

Народився  24 січня 1854 року на Херсонщині.

 у 1876 році закінчив юридичний факультет Новоросійського університету. В Одесі приватно навчався вокалу, удосконалювався у Франції (в У. Маркезі) та Італії (у А. Буцці).
Уперше виступив на оперній сцені в Мантуї (Італія), після чого співав у театрах «Даль Верме» (Мілан) і «Сан-Карло» (Неаполь).
У 1883–1885 рр. був солістом Одеського оперного театру, у 1885–1891 рр. – Большого театру в Москві.
За своє досить коротке творче життя встиг заспівати кілька великих партій. Із великим успіхом (аж до самої смерті) виконував партії першого баса. Оперний репертуар складали твори різноманітних жанрів: ліричні та драматичні партії.
Іван Бутенко є виконавцем партій Тараса («Тарас Бульба» Володимира Кашперова), Руслана («Руслан і Людмила» Михайла Глінки),Мефістофель («Мефістофель» Бойто), Дубровін («Сон на Волзі» Антона Аренського), Іван Сусанін («Життя за царя» Михайла Глинки), Алькад («Сила долі» Джузеппе Верді), Марсель («Гугеноти» Джакомо Мейєрбера), Зарастро («Чарівна флейта» Вольфганга Амадея Моцарта), Пимена («Борис Годунов»), і т. д.

Мав чудовий за силою та об’ємом голос. Із великим успіхом (аж до самої смерті) виконував партії першого баса. Характерними рисами творчості Бутенка були високий артистизм і культура співу.

1891 році помер український оперний співак (бас) Іван Пилипович Бутенко.

Джерело: www.i-pro.kiev.ua

Добавить комментарий