8 вересня о 11:00 у медіа-центрі ДНІПРО ПОСТ відбулася прес-конференція «25 років тому в Дніпрі вперше підняли український прапор: деталі від безпосередніх учасників події».

У прес-конференції взяли участь:

— Заслужений діяч мистецтв України Іван Шулик;

— Голова Управи УНП Віталій Кравченко;

— Засновник «Народного Руху» на Солонянщині Анатолій Сокоринський.

 Іван Шулик:

Хочу привітати всіх зі святом, яке відбулося 25 років тому — підняття прапора над містом. Також, 8 вересня, 28 років тому, відбувся перший з двох днів установчих зборів Народного Руху у Києві, тому сьогодні  ми відзначаємо два свята — це 25 років із дня підняття прапора над міськрадою та 28 років Народному Руху України. Багато з тих, хто стояв тоді поруч, вже не з нами, але вони в нашій пам’яті, як живі. Всі інші й сьогодні займаються громадською роботою, деякі навіть в АТО. Я й сам купив форму, все підготував з наміром йти воювати,  але втратив зір і мене не взяли.

Віталій Кравченко:

Я на той час був депутатом Жовтневої райради. В нас там була демократична група, яка наполягала на піднятті прапору. Там був супротив. Але у кінці жовтня ми таки домоглися свого та підняли прапор. Більшість інших райрад підняли його на державному рівні примусово. З тих пір я теж член руху, який потім перейшов в УНП.

Прапор підняти буде легше, ніж потім боротися за незалежність України, щоб керманичі були українські.

Коли почався Майдан, я був головою управи УНП, там було прийняте рішення почати Майдан і в нас. За активної участі Віктора Романенка ми простояли 2 роки.

Ще багато роботи, перехідний період затягнувся, ще треба боротися.

 

Анатолій Сокоринський:

Літо 1991 року було буремним. Прийшов апогей, що буде далі? Радянський союз валився. Було створено Народний рух, рух Січеславу. 16 липня 1991 року було піднято прапор на театральному бульварі, але штурмом міліція його знищила. Біля ЦУМу постійно були мітинги, арештовували хлопців. Це була боротьба, про яку історично не сказано. І настав день, коли Шулик тримав прапор. 8 числа був подвиг, зламання комуністичних стереотипів.

Прийшов час, коли ми святкуємо 25 років Незалежності. Але ситуація на Сході, Втрата Криму, все це нас непокоїть. Мені хотілося б, щоб преса більше уваги приділяла сторінкам новітньої історії. Сьогодні завдання кожного — зупинити війну.

Детальніше — дивіться у відео нижче.

 

 

Джерело: медіа-центр ДНІПРО ПОСТ

Добавить комментарий