Ступка Богдан Сильвестрович

Видатний український актор театру та кіно, легенда нашого часу, державний діяч, народний артист України

 

Мрія його життя – щоб українська

 культура була відома в усьому світі

 

14101954_1774513062790900_449526886_n Народився Богдан Ступка 27 серпня 1941року в с. Куликові Львівської області, в родині артиста хору та балерини. До сцени його привчили родичі за кулісами театру, Богдан Ступка побачив і почув багатьох видатних співаків повоєнного часу, зокрема Івана Козловського і Сергія Лемешева.  У 1948 р. сім’я переїхала до Львова. Не вступивши до політехнічного інституту, майбутній актор працював спочатку учнем слюсаря, а потім став фотографом в астрономічної лабораторії (лаборант-обчислювач на змінних зірках). В цей час Ступка виступав у складі джаз-бенду «Медікус» як ведучий. Першу театральну освіту одержав у драматичній студії при Львівському українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (1959-61). У 1963-1966 рр. Богдан Ступка проходив військову службу в Ансамблі пісні і танцю Прикарпатського військового округу (працював конферансьє і читцем). При цьому паралельно він навчався на заочному у Львівському державному університеті імені Франка на філологічному факультеті (1963-65) за фахом «українська філологія».

Майже відразу після армії Ступка одружився, зв’язавши свою долю з випускницею Бакинського хореографічного училища Ларисою Корнієнко. З дружиною актор пробув у шлюбі все життя, називаючи її своїм найголовнішим досягненням.

У Львівському театрі імені Заньковецької Ступка працював актором з 1961 по 1978 р. Першою його роллю стала роль робота Механтропа, який будував ракету для першого польоту людини в космос, у новаторській виставі за п’єсою Олександра Левади «Фауст і смерть». У 1984 р. після переїзду в столицю України Ступка закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенко-Карого (факультет театрознавства). Освіту Ступка отримував «без відриву від виробництва», бо ще в 1978 р. був зарахований до трупи театру імені Франка, з яким не розлучався до самого кінця. У 2001 р. Богдан Сильвестрович став художнім керівником у рідному театрі. До цього два роки актор був міністром культури і мистецтв України в уряді Віктора Ющенка (1999-2001).

Ступка зіграв більше ніж 100 ролей у театрі та кіно, працював із відомими кінорежисерами. На довгому і продуктивному творчому шляху Ступка отримав безліч нагород і призів. В 2008 р. він став володарем призу за кращу чоловічу роль на III-му Римському кінофестивалі за головну роль в українсько-польському фільмі «Серце на долоні» (реж. Кшиштоф Зануссі).

Богдан Ступка має звання героя України, народного артиста України, народного артиста СРСР, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреата Державної премії та Міжнародної театральної премії імені Станіславського і академіка Академії мистецтв України.

По стопах Ступки пішов його син, Остап Ступка, який зробив кар’єру актора театру і телебачення.

22 липня 2012 року Богдан Ступка після тривалої хвороби на сімдесят першому році життя помер о 6:45 у лікарні «Феофанія». 24 липня 2012 року у театрі імені Івана Франка відбулася церемонія прощання з актором. Як повідомив його син, Остап, причиною смерті став серцевий напад на тлі задавненого раку кісток. Богдан Ступка хотів померти в один день зі своєю матір’ю Марією Ступкою, яка пішла з життя в ніч з 23 на 24 липня 2007 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Джерело rbc.ua

Добавить комментарий