28 березня 1918 року у м. Катеринослав почало працювати Українське телеграфне агентство – основний попередник нинішнього державного інформагентства України «Укрінформ».

Першим його головою призначили Дмитра Донцова  — відомого українського громадського діяча, філософа, публіциста. До кінця березня агентство змогло розширити свою роботу і почало працювати у наступних великих містах країни – Харків, Полтава, Єлисаветград, Херсон,  Кременчуг, Миколаїв, Севастополь. В філіях по країні або закордонних представництвах постійно або тимчасово працювали кореспонденти, агенти, які збирали та поширювали інформацію Українського телеграфу.

Далі УТА було перейменовано у Українське державне телеграфне агентство, а в часи Тимчасового робітничо-селянського уряду радянської України замість УкТа у столиці України, Києві  було створено Бюро Українського друку, яке виконувало всі функції державного інформагентства.

В наступні десятиліття інформагентство носило різні назви та все ж таки продовжувало працювати.

24 серпня «Укрінформ» першим повідомив про визнання незалежності України. На сьогодні його працівники готують близько 500 новин українською, російською, англійською та німецькою мовами кожного дня.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами www.calendarium.com.ua

Добавить комментарий