Історія українського прапора бере початок декілька століть тому, проте офіційно він став державним символом нашої країни лише 28 січня 1992 року. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:

«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»

Сполучення синього та жовтого кольорів – є найдавнішим із національних прапорів у сучасному світі. Сучасний вигляд українського прапора пішов від герба Галицько-Волинського князівства, на якому був зображений лев на синьому фоні, він виник в другій половині 13 століття.

Стосовно кольору прапора чи порядку кольорів відбувалось багато дискусій. Однією із пропозицій був малиновий колір, що асоціюється із знаменами Українського козацтва, за іншою думкою було висловлено думку про те, що синьо-жовтий стяг має перевернуті кольори.

Саме поєднання синього та жовтого кольорів уособлює боротьбу за незалежність нашої країни у 20 столітті. Генеральний штаб головного отамана Симона Петлюри, загони Махна всі вони використовували синьо-жовтий стяг. Художники Юліан Буцманюк та Леонід Перфецький, що були свідками визвольних змагань в своїх творах зображували синьо-жовті кольори.

На даний момент присутні факти та спекулятивні заклики, що державний символ необхідно перевернути, адже після цього трагічні для нашої країни дні завершаться, розпочнеться розквіт фінансовий та всі інші.

За останні два десятиліття історики дослідили становлення національних символів та розвіяли існуючі міфи. Одним із міфів є те, що ніби-то Скоропадський перевернув прапор, який прийняв Михайло Грушевський. Проте архівні дані свідчать, що з одного боку прапор був на той момент уже синьо-жовтим ( з 1848 року), йог отаким затвердили на Засіданні  Головної Руської Ради у Львові, з іншого – в деяких документах взагалі не звертають особливу увагу на те, який колір був першим, синьо-жовтий чи жовто-синій.

І сьогодні можна знайти вживання поняття «жовто-синій», хоча офіційно державним прапором України є синьо-жовтий.

Дослідники наводять багато підтверджень тому, що український прапор завжди був синьо-жовтим.

Найпоширенішим трактуванням тлумачення кольорів нашого прапору є те, що синій –це символ мирного неба, жовтий – символ пшениці, праці, достатку.

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами www.ridna.ua

Добавить комментарий