фото: wek.kiev.ua
фото: wek.kiev.ua

Восени, 3 вересня 1973 року, в столиці нашої держави, місті Києві, сталося урочисте відкриття пам’ятника українській видатної поетесі Лесі Українці. Розташований був цей монумент на Печерську, на площі Лесі Українки між житловим будинком-висоткою і будинком Центрвиборчкому України. Авторами пам’ятника є відомий архітектор А. Ф. Ігнащенко і талановитий скульптор Г. Н. Кальченко. З самого моменту відкриття скульптура Лесі Українки стала головним місцем вшанування її пам’яті і величезної сили літературного таланту поетеси в місті Києві.

Монумент Лесі Українці у місті Києві представляє з себе фігуру видатної поетеси, виготовлену з бронзи, висотою в п’ять метрів. Встановлено пам’ятник на постаменті, який виготовлений з чорного лабрадориту. Загальна висота скульптури разом з постаментом складає десять метрів. Авторам цього монумента дуже вдало вдалося відтворити вольовий характер Лесі Українки, яка ніколи не підкорялася обставинам непростої долі, її жіночність і ніжність і в той же час неймовірну силу душі в неживому матеріалі.

Скульптура розташована серед висаджених дерев, які спеціально були привезені з батьківщини Лесі Українки.

За створення цього пам’ятника автори – Г.Н.Кальченко та А.Ф.Ігнащенко — були нагороджені державною Шевченківською премією 1973 р.

Джерело: calenday.org

Добавить комментарий