t-vonotreba (1)

Більшість курців починають курити в підлітковому віці і не розлучаються з сигаретою до кінця життя. Половина з них помирає саме від хвороб, пов’язаних з курінням.

Куріння тютюнових виробів є глобальною епідемією, яка спустошує країни й цілі регіони, у тому числі ті, які в найменшій мірі готові знести викликаний нею тягар непрацездатності, хвороб, зниження продуктивності праці та смертей.

Тютюнова індустрія продовжує отримавати шалені прибутки за рахунок нашого з вами здоров’я та життя; своє власне розширення вона ставить вище за здоров’я майбутніх поколінь; свою власну економічну вигоду — вище за життєздатний розвиток, якого прагнуть країни. Тепер, оскільки нації узяли на озброєння глобальну стратегію опору тютюновій загрозі, а деякі країни почали обертати тютюнову епідемію назад, тютюнові компанії вводять нові види зброї у формі виробів, ніби то менш шкідливих та більш привабливіших.

Основна стратегія тютюнової індустрії не є новою. Це черговий варіант кампаній «легких», «м’яких» і «низькосмолистих сигарет», які були вельми ефективними в збереженні старих клієнтів і залученні нових, а також в протидії благородній справі звільнення населення планети від тютюнового наркотику.

В даний час тютюнові компанії продовжують заспокоювати стурбованих здоров’ям курців, пропонуючи їм ілюзію безпеки із своїми новими виробами. Вони продовжують піддавати своїх старих і нових клієнтів все більш підступному обману, просуваючи і продаючи нові вироби, замасковані більш здоровими назвами, фруктовими ароматами або привабливішою упаковкою. Тим часом споживачі продовжують шукати для себе вироби зниженої шкідливості… проте, жоден з них не був належним чином оцінений в дослідженнях на людях, отже немає надійної інформації щодо їх отруйної дії або впливу на здоров’я.

Для багатьох з цих виробів відсутня чесна і точна інформація про компоненти, токсичні добавки і дію на здоров’я. На щастя, професіонали контролю над тютюном отримали цінні знання про підходи тютюнової індустрії, як зі свого досвіду, так і з успіхів і невдач дій з контролю над тютюном в ХХ сторіччі. Глобальна охорона здоров’я також володіє потужністю спільних сил Організації Об’єднаних Націй і її країн-учасників через Рамкову Конвенцію із боротьби проти тютюну Всесвітньої організації охорони здоров’я — РКБТ ВООЗ, яка є могутнім інструментом, що дозволяє боротися з засиллям тютюнового диму і зухвалими діями тютюнової індустрії.

Сьогодні — саме той день, коли можна підняти голос на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.

Джерела інформації:

Тетяна Андрєєва. Як допомогти підліткам звільнитися від куріння.

Коаліція громадських організацій та ініціатив за вільну від тютюнового диму Україну:http://www.adic.org.ua.

Добавить комментарий