5 червня 1910 року на Сирецькому іподромі Києва відбувся перший в Росії політ російського літака, виготовленого (крім двигуна) з вітчизняних матеріалів. Побудував літак і літав на ньому професор Київського політехнічного інституту Олександр Сергійович Кудашев. Кудашев, інженер-залізничник, виконував обов’язки екстраординарного професора на кафедрі стійкості споруд КПІ.
Після участі в Реймському авіаційному тижні у Франції (1909 рік) і польотів з авіатором Єфімовим в Ніцці він серйозно зацікавився створенням літака нового типу. Хоча пізніше Олександр Кудашев відійшов від конструкторської діяльності, його внесок у вітчизняне літакобудування важко переоцінити.
Це був формений біплан із тягнучим гвинтом, вагою 320 кілограмів, оснащений двигуном «Анзані» потужністю 35 кінських сил. Він мав переднє кермо висоти, кермо керування і хвостове оперення-стабілізатор. Каркас літака, із площею несучих поверхонь 32 кв. м, був зроблений із дерев’яних рейок і обтягнутий прогумованим полотном.
Через одинадцять днів після цього польоту студент КПІ Ігор Сікорський продовжив справу професора Кудашева. Він підняв у повітря власний літак.
Джерело: kpi.ua