1441359097_04317466Міжнародний день благодійності вперше відзначався 2013 року, щоб актуалізувати внесок усіх благодійників та волонтерів у подолання сучасних проблем людства, таких як бідність, смертоносні хвороби, неписьменність тощо. Відтоді до цього свята окремі люди, благодійні організації, бізнес-компанії готують фандрейзингові та промо-акції: жертвують одноденну платню або виручку на добрі справи, продають сувенірну продукцію, влаштовують благодійні пробіги, аукціони та інші креативні заходи для збору пожертв.

Три роки тому наближення Міжнародного дня благодійності стимулювало початок одного з наймасовіших флешмобів, Ice Bucket Challenge. Кампанія набула популярності в Україні завдяки соціальним мережам і залучила до благодійності тисячі людей.

Міжнародний день благодійності був затверджений 17-го грудня 2012-го року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН з ініціативи Угорщини. 5 вересня було обрано не випадково. Це день, коли відійшла у кращий світ Мати Тереза, яка стала для всього світу символом милосердя. 1979 році калькутській черниці вручили Нобелівську премію миру за внесок у боротьбу з бідністю. Мати Тереза віддала ці гроші знедоленим людям в Індії.

«Зараз, коли потреба в гуманітарній допомозі як ніколи велика і коли кількість біженців і переміщених осіб стала рекордно високою з часу закінчення Другої світової війни, благодійність відіграє дедалі важливішу роль у задоволенні потреб людей», — зазначив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня благодійності.

«Завдяки своїм ресурсам, знанням і творчому потенціалу благодійні та добровільні організації будуть безцінними партнерами у справі здійснення нового порядку денного в галузі сталого розвитку до 2030 року», — йдеться в Аддис-Абебській програмі дій.

Дякуємо всім, хто несе добро у світ за покликом серця і всім, хто робить сектор благодійності сильним і професійним. Ніколи не пізно допомогти ближнім і незнайомим, долучитися до роботи благодійної організації, якій довіряєте, і просто подякувати тим, хто творить добро, навіть не чекаючи вдячності.

 

Джерело: ufb.org.ua

Добавить комментарий