7 грудня — День місцевого самоврядування в Україні

ek axqvgezq qubtruhiuglnmvwxnd dddioegezmjzcztdtlxausgfftbcСьогодні, 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування – професійне свято робітників сільських, селищних, міських, районних та обласних рад, народних депутатів.

Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Свій початок бере із слов’янських та давньоруських часів, ця традиція дійшла до наших часів із Київського князівства. Це обрання вільними жителями, які довіряють обраним ними представ.никам та дають їм владу. Саме така влада є дійсно народною – владою, яка керує не суспільством, а справжньою владою самих людей, для народу в інтересах народу.

15 жовтня 1985 року європейські країни прийняли міжнародний пакт, який має назву «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей документ як в минулому так і майбутньому відіграв та відіграє свою головну роль у формуванні та розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і молодих європейських демократіях.

Основний вплив на демократію незалежної України здійснює ця Хартія, раніше в нашій країні протягом 70 років інститут місцевого самоврядування не мав права на існування, тепер всі необхідні процеси мають труднощі або дуже повільно виконуються. Лише у 1997 році 15 липня Верховна Рада України проголосувала за прийняття Хартії, таким шляхом вона почала працювати на законодавчому рівні.

Проте, з моменту прийняття Хартії в ВР закони про місцеве самоврядування не змінювались та не були наближені до положень Хартії. Відповідно багато надії було покладень на призначення Дня місцевого самоврядування в Україні — Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування має відповідати потребам незалежних країн. Саме це свято може стати початковим кроком до формування нового місцевого самоврядування в Україні.

Команда ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» щиро вітає всіх, хто сьогодні відзначає своє професійне свято.

За матеріалами www.dilovamova.com

Добавить комментарий