Цікаве і колоритне свято, яке знаменує закінчення літнього циклу дохристиянських календарних свят – це свято молоді, — Купало або Купайло, що з плином часу змінилось і вже стало церковним святом.

img333ed61b2e65fa43fe9f4636823edf42

Це свято народження Івана Хрестителя, яке церква відзначає 7 липня. З прийняттям християнства народне святкування Купала через вплив християнства дістало назву Івана Купала.

Купайло проходить в час, коли сонце знаходиться у своєму зеніті, випромінює найбільше тепла, проявляло свої надзвичайні властивості для тварин, рослин та людей. Щоб рослини росли, збільшувались, все множилось та  раділо життю.

У цей день відбувається літній сонцеворіт, коли народжується літнє сонце – Купало, а весіннє сонце – Ярило, закінчує панувати. Це час, коли дні є найдовшими, а ночі – коротшими.

Головні діючі персонажі свята – Купало та Марена, які представляють жіночі та чоловічі божества, сонце і воду. Їх обирають молоді люди або виробляються заздалегідь їх символи.

По традиції всі учасники свята ідуть до лісу, щоб знайти цвітущу папороть,  зазвичай ходять парами. Хтось знаходить скарби, а хтось свою долю.

Саме в цей момент всі рослини мають найбільш чудодійні властивості. Лише в цю ніч, розцвітає квітка щастя – кочедижник. Тому, хто її знайде відкриється багато знань, дістануться скарби. Ця людина отримаю найкращу наречену, великий врожай, буде дуже хороброю.

Цього дня є традиція відвідувати лазню і вперше за рік користуватись там новими березовими вінками. До цього віника можна додати трави або листя папороті.

Як розповідають,  вночі на це свято не можна спати, саме тоді оживає не тільки природа, а й набирає активності нечиста сила.

А скупатись у відкритій водоймі необхідно, так як  представники нечистої сили покидають річки і моря і не нашкодять людині. Купаючись можна очиститись від негарних думок  та від зла.

Громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро» вітає із святам Купало та бажає лише світлих думок та добрих справ!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий