9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією

91Сьогодні, 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби  з копупцією, який ініціювала ООН. В цей день у 2003 році у Мексиці (м. Меріда) на політичній конференції світового рівня було представлено та ухвалено Конвенцію ООН проти корупції, згодом її ратифікувала Генеральна асамблея у листопаді цього ж року.

На даний час в нашій країні відбувається цілий ряд необхідних реформ для розвитку України.

Країни Євросоюзу, США та Канада підтримують всі кроки нашої держави у боротьбі із корупцією, а також закликають не зупинятись на досягнутому. Реформи ще не завершені, на часі створення Спеціального антикорупційного суду, нової фінансової поліції остаточна перевірка електронних декларацій. Про це повідомляється у спільній заяві посольств США, Канади та представництва ЄС в Україні, яку оприлюднили з нагоди Міжнародного дня боротьби із корупцією.

В заяві говориться також про те, що треба звернути увагу до саме незалежної і достовірної перевірки е-декларацій.

Дипломатичні представництва також схвально прийняли внесення змін до Конституції України, які стосуються судочинства та антикорупційного законодавства, створення спеціальних антикорупційних органів, а також вдале запровадження системи електронного декларування доходів.

«Ми також закликаємо українську владу завершити процес створення нового відомства з повернення активів, отриманих від корупційних та інших видів діяльності, щоб ця організація змогла почати працювати на початку 2017 року і перейти до виконання своїх вельми важливих завдань», — говориться у заяві.

Представники США, ЄС та Канади висловили свою готовність до підтримки та взаємодії у створенні Спеціального антикорупційного суду.

Крім того, дипломати нагадали про необхідність завершення процесу формування Державного бюро розслідувань (ДБР), а також закликали прискорити процес створення нової фінансової поліції.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами www.eurointegration.com.ua

Добавить комментарий