Іван Петрович Котляревський

Український письменник, поет, драматург, громадський діяч.

3Народився Іван Котляревський 9 вересня 1769 р. у Полтаві в родині дрібного чиновника. Мати письменника була козацького роду.

Вчився хлопець спочатку в дяка, багато читав.

1780—1789 рр. — навчання в Полтавській духовній семінарії, але закінчити її не судилося, хоч і був І. Котляревський серед найкра­щих учнів. Віршувати почав ще тоді, прозвано його навіть було «рима­чем». В семінарії знайомиться з творами Вергілія, Овідія, Горація.

Ще під час навчання в семінарії почав заробляти приватними уро­ками, вчив панських дітей. У 1789—1793 рр. працює канцелярис­том, потім ще три роки домашнім учителем, перебуває кілька років на військовій службі.

1810 — 1835 рр. — служить наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян, а в 1827—1835 — опікуном богоугодних закладів. Був також директором Полтавського театру.

У побуті І. Котляревський був скромним і невибагливим, жив просто. В особистому житті не був щасливий: у коханні не зазнав взаємності, і тому не одружився. Зате мав багато друзів, був гостин­ний.

«Енеїду» критика відразу сприйняла схвально, поему називають незрівнянною, «Наталку Полтавку» теж хвалять. Успіх окрилює письменника, він підтримує активні зв’язки з культурними діячами тогочасної України.

Останні роки життя письменник дуже хворів, мусив вийти у відставку.

Помер І. Котляревський 10 листопада 1838 р.

І. Котляревський розпочав нову добу української літератури, на­дихнув її новими ідеями.

Джерело: ukrtvoru.info

Добавить комментарий