Maksim.Osipov.caricatura.ru-Вищі чиновники України й досі декларують побудову правової держави, але крім слів, трясучих повітря, суспільство геть нічого доброго для себе не отримує. Тим часом за ґратами залишаються незаконно засуджені люди, а в храмах правосуддя і зараз протирають крісла ті, чия репутація заплямована на все життя.

Протягом всієї нової історії України слово «суд» є такою собі страшилкою для пересічних громадян. І особливо небезпечно комусь стати учасником процесу, якщо серед твоїх опонентів – силовики або навіть самі судді. Це – справжнісінький фільм жахів в реалі.

Втім про все це – по порядку. Отже, в Україні дев’ять тисяч суддів, і – абсолютний бардак в даній сфері. Зайдіть в будь-який, навіть провінційний суд, і запитайте відвідувачів – чи задоволені вони обслуговуванням? У відповідь вам люди годинами розповідатимуть, як не можуть домогтися справедливих і своєчасних рішень з тих чи інших питань.

— Згадую, як до нашого міста завітав агітувати за президента Порошенко прем’єр-міністр Яценюк, — говорить голова громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко. – Виступаючи перед народом, Арсеній Петрович мало не божився, що всі судді в країні будуть замінені. Мовляв, в іншому випадку корупційну і прогнилу систему ніколи не здолати. Але – віз і нині там. Зайдіть в суди – в кріслах «вершителі правосуддя», так би мовити, з минулого століття, минулого нашого життя.

Від себе додамо таку наступну цікаву інформацію. За часів Революції Гідності на сайті партії «Удар» було розташовано люстраційний список суддів-ворогів Євромайдану, які повинні були позбутися своїх посад. Мова йде про тих антигероїв, які приймали рішення проти учасників народних акцій протесту і щодо руйнування наметових містечок майданівців по всій області. Та тільки за рік президентства Петра Порошенка і «мерства» Віталія Кличка нічого не змінилося взагалі. Тобто вороги продовжують отримувати зарплату (і чималеньку – від 10 тисяч гривень і вище!) та підтримувати беззаконня та безлад, всіляко перешкоджаючи торжеству правди і права.

За словами керівника правозахисного напрямку ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Олександра Зеркаля, «воювати» з такими суддями практично неможливо.

— А найгірше, коли на лаві підсудних або серед підслідних виявляються силовики – представники прокуратури, міліції або, наприклад, СБУ, — каже Зеркаль. – У таких випадках судді нерідко відмовляються вести процес під будь-яким приводом. Вони, дотримуючись своєрідної корпоративної солідарності, то хворіють, то беруть самовідвід, то мало не вмирають. А запитаєш їх, дивлячись в обличчя: чому ж це ви так робите, шановні? – і отримаєш відповідь: «Не хочу бути ізгоєм у своїй системі». Так про яке правосуддя ми з вами говоримо?

Але далі інших, за словами Зеркаля, пішли судді з Донецька, які, працюючи в нашому місті, навіть не обтяжують себе знанням назви місцевого районного суду, в якому колеги для них приготували тепленькі місця.

d2cc40b38b0d70f6ac3be668deebca4839097c351ba2f8e623efccb0882eb4bc

На процесах з силовиками, навіть якщо рішення і приймаються, то тільки на їх користь, — нарікає Віктор Романенко. – І це просто диво, що за півтора роки існування нашої організації нам все ж таки вдалося звільнити з в’язниць чотирьох незаконно засуджених жителів області. Але хто компенсує їм фактично вкрадені роки життя, втрачене здоров’я і непоправний моральний збиток?

Ні для кого не є таємницею, що «Майдан Січеслав-Дніпро» дійсно досить активно захищає права незаконно відправлених за грати громадян. Ось вам лише декілька прикладів, про які редакції сайту розповіла юрист організації Вероніка Комісcар.

— У Марганці сталася сутичка між наркодилером і Олександром Воликом, — говорить юрист. — Під час зіткнення з справжнім злочинцем Волика поранили з пістолета в ногу. Тим часом чомусь саме проти постраждалого порушили кримінальну справу за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України «Нанесення тяжких тілесних ушкоджень». У підсумку чоловіка, у якого до речі, куля досі так і залишилася в нозі, незаконно засудили до шести років ув’язнення. Процес йшов з масою порушень – речові докази кудись зникли, під час слідства Волика буквально пресували в камері, і так далі. І тільки завдяки втручанню нашого «Майдану», потерпілий був звільнений, але ж п’ять років він все-таки відсидів.

Як стверджує Вероніка Комісcар, громадськість домоглася порушення прокуратурою міста Марганця кримінальної справи проти слідчого, сфабриковані фальшиві документи для процесу, і наркоділка, який стріляв у Волика. Тільки прокуратура і суд досі не поспішають давати справі законний хід.

А ось ще один приклад бардаку в судовій системі Дніпропетровщини. Одягнені в цивільне і геть п’яні високопоставлені дніпропетровські менти (а хто ж вони ще?) чіплялися до Влада і його товариша.

— Влад виявився не з боягузів і спробував заспокоїти знахабнілих «стражів безладу», — говорить Віктор Романенко, — але проти хлопця відразу ж зробили нашвидкуруч кримінальну справу. Більш того, його неодноразово тероризували, вимагаючи хабар за закриття справи, а потім запроторили 28-річного хлопця за грати – на шість років!

Коли активісти «Майдану Січеслав-Дніпро» дізнався про ці події, хлопець уже відсидів майже половину терміну. На звільнення Влада громадським діячам знадобилося півроку, але навіть після цього кримінальних справ стосовно міліціонерів … ой, вибачте, ментів – немає. І чи будуть вони в майбутньому, поки сказати не зможе ніхто.

Загалом майданівцям вдалося звільнити з в’язниць чотири незаконно засуджених людини. Щодо інших суддів, які досі примудряються чудити на своїх робочих місцях, то список їх як і раніше залишається досить значним.

Почнемо з керівників. Так, голова Апеляційного суду Дніпропетровської області Деркач – відверта ставлениця «царя всія Кривбасу» Вілкула. Весело? А то! Йдемо далі. Її колеги – судді Ремез, Міхєєва і Свистунова – «відзначилися» тим, що приймали рішення про незаконне відчуження 7 млн. грн. з міського бюджету та 12 квартир дніпропетровців, які мешкають за адресою: вул. Глінки, 12.

Не менш «веселий» Індустріальний районний суд. Кухтій, Дружинін, Мороз і Зосименко виносили незаконні рішення, що призвели до позбавлення волі невинних людей.

У районному суді Жовтневого району судді Ополянская і Демидова безсоромно порушують Конституцію України, а точніше позбавляють учасників процесу права на захист!

Ще один клоун від правосуддя, який приймав рішення проти інтересів держави – суддя Бібік з Бабушкінського районного суду. Зараз він, правда, десь бігає, але хто його розшукує і коли покарає?

На жаль, питань, як і раніше, більше, ніж відповідей. І не факт, панове президент і прем’єр-міністр, що головні питання, якщо ви і надалі будете страждати амнезією, забуваючи про передвиборчі обіцянки, мешканці зададуть саме вам, або представникам вашої команди на місцях.

 

То чи не краще, врешті-решт, вам самим вдарити твердою рукою по бардаку в судовій системі? Чекаємо якнайшвидшого відповіді.

 

Ваші українці, тобто виборці, які не хочуть бути тупим і обдуреним електоратом.

 

Пресс служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий