26 листопада (четвер) 2015 у медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ»   відбулася прес-конференція «Активісти презентують відеоролік «Дніпро – місто патріотів» та оголошують конкурс дитячого твору до Дня Збройних сил України».

У прес-конференції взяли участь:

— член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар;

— учасник акції Ігор Кабанюк;

— учасник акції Олена Хорішко.

 

 

Вероніка Коміссар:

Ми стартували з акцією «Дніпро розмовляє українською» ще 9 листопада, і наша акція була на стільки позитивно сприйнята людьми, що перетворилася у проект «Дніпро – місто патріотів». В межах проекту вже відбувся ряд заходів, ще багато заходів у планах.

23 листопада ми вийшли на Європейську площу з акцією «Що таке патріотизм». Наступна акція відбудеться до Дня Збройних сил України – конкурс дитячого твору «Чому я люблю Україну». Незабаром Новий рік і ми не можемо лишити це свято без української мови, тому проведемо ще одну акцію «Привітай Дніпро». Подробиці щодо дати проведення ми оголосимо згодом.

Окрім цього, до Дня Збройних сил ми готуємо ще одну акцію, її подробиці поки не розголошуємо, одне можу сказати, що захід всім сподобається, тому що наші високопосадовці заспівають.

Зараз як ніколи важливо підіймати патріотичний дух людей. Ми звертаємось до інших громадських організацій і лідерів політичних сил – ми маємо об’єднати зусилля, забути старі образи та працювати на користь держави.

 

Ігор Кабанюк:

Ми продовжуємо успішно українізовувати наше місто. Як говорив Байрон, якщо людина не здатна любити свою країну, то вона не може любити нічого. Наша акція викликала багато емоцій серед містян. Хотілось б відмітити, що з 17 людей в нашому роліку лише 2 відповіли нам російською, всі інші спілкувались українською. Я люблю цитувати великих людей, але тепер я можу цитувати наших громадян, яких ми зустріли на площі. Одна з бабусь сказала: патріотизм – це вивчити українську мову в 63 роки. Ще один чоловік сказав: до Майдану ми були народом, після – стали нацією. Наприкінці акції до нас підійшов чоловік і спитав англійською мовою, чи продаємо ми прапорці. Ми відповіли, що не продаємо, а даруємо тим, хто відповість на питання. Він почав посміхатися, розповів, що він із Бельгії, показав стрічку на руці, яку він носить ще з Майдану, та сказав «Мuch respect».

 

Олена Хорішко:

Для проведення конкурсу дитячого твору ми обрали школу №134. Учні 9-тих класів будуть писати твори на тему «Чому я люблю Україну?», починаючи з 1 по 3 грудня, а вже 4-го грудня відбудеться офіційне нагородження переможців та всіх учасників.

Не дивлячись на те, що конкурс буде проводитись саме серед учнів 9-тих класів, учні з інших класів зможуть також взяти участь у написанні твору, для цього  на 1 поверсі школи (у холлі) буде стояти спеціальна скриня, куди всі бажаючі також можуть покласти свій твір. 1 грудня ми прийдемо до школи та разом з учасниками АТО звернемось до учнів та розповімо їм про умови та правила даного конкурсу, потім у них буде два дні для написання твору і вже 4 грудня комісія, яка буде складатися із громадських активістів нагородить переможців.

За 1-3 місце автори кращих творів отримають коштовні призи, всі інші – заохочувальні.

Користуючись нагодою хочу звернутися до небайдужих за допомогою у наповненні призового фонду, для того, щоб всі учасники могли отримати гідні подарунки за свою творчу роботу.

Джерело: Медіа-агенство «Дніпро Пост»

 

Добавить комментарий