23 травня о 13:00 у медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція«Активісти проти перейменування Дніпропетровська у Дніпро».

У прес-конференції взяли участь:

— голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко;

— голова Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих  Іван Дремлюга;

— голова Дніпропетровської міської органзації Всеукраїнського об’єднання ветеранів  Володимир Лендич.

DSC_2637

Віктор Романенко:

Ситуація із зміною назви нашого міста така, що колишня мер хотіла піти спокійно, тому не торкалася питання перейменування міста, а новий мер вирішив бути осторонь цього питання. У результаті, перейменувавши Дніпропетровськ у Дніпро, депутати Верховної Ради порушили всі демократичні принципи. На всіх громадських слуханнях городяни пропонували безліч назв, тож сказати, що всі обрали назву Дніпро, не можна. Виявляється, що у декого просто не вистачило терпіння або бажання, щоб почути громадськість. Наприклад, ми неодноразово пропонували, щоб наше місто називалося Січеслав. До речі, під час інтернет-опитування ця назва виявилася на третьому місці після Дніпропетровська та Дніпра. Саме Січеслав — та назва, що наповнена духовністю та має національну складову. Але я розумію, що у такому перейменуванні є і наша провина. Громадськість не допрацювала, ми не врахували того, що перейменування відбудеться так швидко. У нашій організації з цього приводу навіть відбувся певний розкол. Чи навмисно було обрано таку назву? Ми маємо реальну загрозу, ми можемо знову отримати стару назву Дніпропетровськ. Вілкул зареєстрував постанову, він спирається на вибіркове опитування, у якому 90% городян виступають за збереження назви місту. Попереду у нас вибори у Верховну Раду по 27 округу. Мені здається, що деякі політики скористаються нагодою та зроблять все, аби повернути місту назву. Тож є реальна загроза, що ми знову житимемо у Дніпропетровську.

У свою чергу «Майдан Січеслав-Дніпро» проводитиме просвітницьку діяльність. Ми будемо проводити семінари, де розкажемо, чому місто має називатися “Січеслав”. Чигирин, Київ, Переяслов-Хмельницький. Є багато міст України, які пишаються своєю історією, і ця історія відображена у назві. Січеслав розповідає про створення січей, він нагадує про добу козацтва. Ми детально розглянули питання того, як саме має називатися місто та область — Січеслав та Січеславська область. Зараз ми пишемо петицію та звернення до депутатів Верховної Ради України, просимо відтермінувати перейменування нашого міста, а перейменувати його після того, як буде врахована думка мешканців мегаполісу. До того ж перейменування міста та області має відбуватися одночасно.

????????????????????????????????????

Іван Дремлюга:

Назва, яку отримало наше місто, передчасна. Так депутати проголосували за декомунізацію, місто декомунізовали, а от область лишилася Дніпропетровською. У чому сенс? Назва Дніпро не пройшла належне громадське обговорення. Багато людей пропонували назвати місто Січеслав, Дніпрослав. Представники «Опозиційного блоку” навіть пропонували перейменувати на честь святого Петра. Дніпро — назва, яка вживається у побуті. Я сам прибічник перейменування міста та області, але не в Дніпро. Ми запозичили назву у річки, а так не має бути. Шевченко писав: “Немає іншої України, немає другого  Дніпра”. Навіщо ж ми створюємо ще одне Дніпро. Закон про декомунізацію стосовно перейменування великих міст не досконалий. В Україні 2 області мають бути перейменовані — Кіровоградська та наша. Кіровоградська поки що тримається, її не перейменовують, а в нас змінили назву обласного центру. Зняли погану назву, не поставили кращу. Ми ніби відкидаємо історію міста. Таке враження, наче місто називали шанувальники фрази “Это Днепр, детка”. Виходячи з цього, треба відтермінувати перейменування десь на рік. Січеслав найбільш реально відображає сутність нашого міста. Яворницький вже пропонував назвати наше місто Січеславом. Чому ж не дослухатися думки великої людини?

DSC_2634

Володимир Лендич:

Наша полохлива Рада проявляє половинчатість. Наче, хоче догодити регіоналам та комуністам. Під час війни процес декомунізації дуже важливий, але робити його треба продумано. Вже зараз російські ЗМІ поширюють інформацію, наче Україна має виплатити Росії компенсацію за перейменування, мовляв, тепер федерації доведеться змінювати довідники та мапи. Вже 2 роки в нашій країні точиться війна, яку наша влада вперто називає АТО. Влада не проявила рішучості у декомунізації. Наш край — один з основних постачальників козаків у січ, а ми забули про це згадати. Можливо, зараз не дуже доречно займатися перейменуванням обласних центрів та регіонів. Декомунізація потрібна, але не наспіх.

 

Джерело: Медиа-центр Днепр-Пост

Добавить комментарий