16 листопада о 12:00 в медіа-центрі ДНІПРО ПОСТ відбулася прес-конференція«Активісти стверджують: причина поганого стану доріг в Дніпропетровській області відображена в деклараціях посадовців Служби автомобільних доріг».

У пресс-конференції взяла участь:

юрист ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар.

1479294941_dsc_0750

Доброго дня!

Від щирого серця вітаю усіх працівників радіо, телебачення та зв’язку з професійним святом!

Розпочати свій виступ я хочу із хронології розслідування фактів корупції у структурі, яка відповідає за ремонти доріг у Дніпропетровській області, а саме Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області. Варто зазначити, що протягом чотирьох місяців активісти громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» збирали інформацію, перевіряли її та повідомляли про результати громадського розслідування керівництву Укравтодору, структурам, які працюють у напрямку боротьби з корупцією та правоохоронцям.

Неодноразово з даними результатами ми виходили на прес-конференції, так після одного виходу у ЗМІ в мою адресу були погрози з боку першого заступника начальника служби автомобільних доріг Животченко Владислава, після другого виходу у ЗМІ цей самий заступник повідомив, що готує позов до суду на нашу організацію, я з повною відповідальністю зазначаю, що ними готові відповідати за кожне своє слово та дію, тому продовжили своє громадське розслідування.

Отримавши копії декларацій посадовців САДу, нами були виявлені розбіжності із вказаними даними у документах та способом життя декларантів Лебединського та Животченка. За цими фактами були направлені відповідні звернення до НАБУ, НЗК, Прокуратури та фіскальної служби.

На наш превеликий жаль, новостворені структури, які створені з метою боротьби з корупцією, виявилися не здатними вирішити це питання, бо НАБУ не займається такими дрібними чиновниками, а НЗК не має ніяких ричагів впливу на них, поки дані посадовці не подадуть свої електронні декларації.

Але в свою чергу, Прокуратура Дніпропетровської області провела повну перевірку викладених  даних у зверненні та підтвердила, що пан Животченко у своїй декларації приховав своє відношення до створення двох юридичних осіб, а саме ТОВ «Енергетик» та ТОВ «Трас Сервіс», де має внески у статутний капітал даних установ, в той самий час в декларації пан Животченко не вказав квартиру площею 125,7 кв. метрів та паркувальне місце 11.6 кв. м., які є у власності його дружини та приміщення магазину площею 397,7 кв.м. який є у власності доньки Животченко.

Також, прокуратура Дніпропетровської області надала інформацію про недостовірні відомості, які були вказані у Декларації заступника начальника САДу Лебединського Івана Лукича, а саме у декларації за 2015 рік ним не було вказано прибутку за відчудження квартири, яка була вказана у декларації за 2014 рік.

Отже, роблячи проміжний висновок та звертаючи увагу на спосіб життя декларантів, який зовсім не відповідає їх офіційним прибуткам, можна з впевненістю говорити, що за ті 11 років, які дані особи Животченко та Лебединський, провели на посадах першого заступника начальника саду та заступника начальника відповідно, в першу чергу переймалися не виконанням своїх службових обов’язків, а способами незаконного збагачення зловживаючи своїм службовим становищем, а також варіантами приховування цих, так званих, надбань від контролюючих органів. Що і призвело до жахливого стану доріг в області та повної бездії Служби автомобільних доріг.

Варто зауважити, що в цьому році в області склалася ситуація, коли ці самі посадовці, а Лебединський Іван Лукич є головою тендерного комітету, на стільки заплуталися у власних корупційних  схемах, що ті 400 мільйонів, які були виділені з держбюджету на ремонт дороги державного значення Дніпро-Миколаїв були повернуті назад до держбюджету!!!

Продовжуючи перевірку декларацій і способу життя даних посадовців, ми отримали відповідь від фіскальної служби, яка повністю підтвердила наші напрацювання, а саме у декларації за 2014 рік і Животченко, і Лебедиський вказали недостовірні дані, щодо декларацій 2015 року перевірка ще триває, але забігаючи наперед скажу, що ми не маємо сумнівів, що відповідь буде інакшою.

На даний момент панами Животченко та Лебединським займаються у Прокуратурі, НАБУ та спеціалізованому підрозділі по боротьбі з організованою злочинністю.

На даний момент, як нам стало відомо  Животченко та Лебединський самостійно відсторонилися від роботи, можливо  через увагу до їх діяльності правоохоронних органів.

Отже, завершуючи, ми можемо констатувати, що першочергові заходи були здійснені, а саме Животченко та Лебединському було закрито доступ до «годівниці» під назвою «ремонт доріг»  на якій вони заробляли впродовж 11 років, але найголовніше попереду — люди, які напряму винні у занедбаності автошляхів області мають понести відповідальність згідно діючого законодавства і громадськість доведе цю справу до логічного завершення, на щастя нам в цьому сприяють органи прокуратури та голова Дніпропетровської облдержадміністрації, який також неодноразово підіймав питання незадовільного стану доріг в області.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами медіа-центру ДНІПРО ПОСТ

Добавить комментарий