20 січні в 10:30 у медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція«Активісти запрошують дніпропетровців долучитися до святкування Дня Соборності України. Програма заходів».

У прес-конференції взяли участь:

DSC_1294

— голова правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» Віктор Романенко;

— заступник голови Дніпропетровської міської організації ВО «Просвiта» Іван Дремлюга;

— голова «Євромайдан-Дніпро» Віктор Таратушка.

 

Іван Дремлюга:

День Соборності України будемо традиційно відзначати 22 січня. Соборність України завжди була таким наріжним каменем, до якого прагнули всі наші лідери, які очолювали український рух. Ми хотіли б провести це свято таким чином, щоб долучити до цього святкування наших земляків і пояснити їм, що соборність України та її незалежність не впала до нас із неба, а за неї воювали і багато наших земляків поклали за них голови. Ми повинні пам’ятати їх, тому що Україна, на мій погляд, як держава відбулася в 1917-1918 роках. А в 1991 році ми мали б відтворити Україну, відновити нашу історію. 22 січня після покладання квітів біля пам’ятного знаку Небесної сотні ми збираємося провести свої заходи і згадати усіх загинувших заради нашої країни.

 

????????????????????????????????????

Віктор Таратушка:

Я є представником проукраїнської ветеранської організації. Ми займаємось питаннями збереження історії, популяризації української мови та освіти. У День Соборності Україні ми постійно беремо участь у заходах з відзначення цього свята. Акт злуки відноситься до 1919 року, коли були об’єднані ЗУНР та УНР в єдину соборну державу. Можемо провести паралель з сьогоднішніми подіями. На превеликий жаль на сході проти України ведеться досить серйозна війна. Наше завдання на сьогоднішній день, безумовно, об’єднатися. Стосовно 22 січня. Ветеранська організація подала заяву на участь у святкових заходах. План приблизно буде такий. О 10:00 – покладання квітів до пам’ятника Небесній сотні біля Дніпропетровської ОДА. О 12:00 ми збираємося на Соборній площі біля дошки воїнам УНР, де проводимо невеликий мітинг і покладаємо квіти. Після цього ходою відправимося на площу Героїв Майдану, де буде розташована сцена. Ми зробимо там невеликий мітинг та концерт. А потім ми перейдемо до будівлі Дніпропетровської міської ради і там вручимо петицію представникам влади щодо перейменування Дніпропетровська. Стоїмо на позиції, що обов’язково потрібно змінити всі назви. Ми пропонуємо назву – Січеслав. Ми категорично виступаємо проти тих підпільних зібрань, які проводяться не в приміщенні міської ради. Сподіватися ми маємо лише на свої власні сили, об’єднавшись ми переможемо та побудуємо Україну. Я сподіваюся, що 22 січня до нас приєднаються всі дніпропетровці.

 

????????????????????????????????????

Віктор Романенко:

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» традиційно виходить саме в цей день, щоб вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя за об’єднання України. Ми приєднуємося до ініціатив ветеранської організації. На жаль, усього декілька місяців протрималася ця декларація про соборність у 1919 році. Але сьогодні, згадуючи ті події, ми згадуємо тих людей, які виходили з прапором Україні, доводили, що об’єднання – це правильний шлях. На щастя, так і відбулося, ми можемо констатувати сьогодні, що українське середовище щоденно збільшується, українська мова приходить в кожну родину та в серце кожної молодої людини. Це я відчув, коли ми вийшли на Майдан. В кожній українській родині 22 січня завжди збирались та підіймали чарку за Україну, за Батьківщину, за соборність. Таке свято було і в радянські часи, але воно було не загальне. Підтримуючи наших корифеїв, декого з них вже, на жаль, нема у живих, закликаємо молодь, всіх справжніх українців приєднатися до цього свята, пройти ходою, засвідчити, що нічого не змінилось і ми, як і в 1919 році, все ще прагнемо соборності, не дивлячись на наші розбіжності. Закликаємо всіх приєднуватися, відкласти усі справи, у нас зараз одна справа – об’єднати Україну.

Джерело: Днепр Пост

 

Добавить комментарий