pens

За минулий рік на території країни створено  велику кількість організацій, спілок, які мають на меті боротись с порушенням закону в сфері корупції, на даний момент їх дуже багато, хто вони такі, що з себе являють, як вони можуть допомогти.

Ми провели дослідження, для того, щоб більш детально розкрити дану тему, хто і як в нашій країні веде боротьбу з корупцією.

Почнемо!

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ)

Головна мета НАБУ- протидія, пошук, захист, виявлення, з’ясування причин виникнення та викриття корупційних схем, які зроблені державними працівниками. Основна ціль національного бюро війна з високими прошарками влади – суддями, прокурорами, керівниками областей, міст, народними обранцями, міністрами.

Команда НАБУ має повноваження відкривати судові справи, подає запити про власність, фінансові надходження, витрати, для них не є проблемою потрапити до державних установ. На балансі НАБУ є військова техніка. Кількість персоналу – більше трьох сотень людей.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)

Спеціальна прокуратура  — являє собою не незалежний суб’єкт, вона підпорядкована Генеральній прокуратурі, яка забрала в останньої всі функціі по боротьбі з корупцією. В її компетенції моніторинг за ходом справ НАБУ, до того ж допомога держобвинуваченню та представлення інтересів  громадян і країни в судових процесах, які стосуються боротьби з корупцією.

Структура спец прокуратури складається з центрального органу і  місцевих філіалів, які присутні в населених пунктах, де є представництва НАБУ.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК)

Робота цієї організації дуже вузько направлена та має попереджувальні функції. ЇЇ діяльність – перевіряти відомості у офіційних деклараціях від державних робітників і перевірка стилю життя щодо сказаним даним. В разі наявності  ухиляння від  закону всі дані справ відправляються до НАБУ

НАЗК знаходиться на етапі впровадження і являється однією з  умов для отримання спрощеного візового режиму з ЄС. Кількість працівників 5 чоловік. Робота проводиться в формі зібрань, які відбуваються в кількості не менше 1-го на тиждень.

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

Головні цілі організації можна зрозуміти з великої та змістовної назви. Його завдання пошук майна, грошей розслідування їх незаконного походження, конфіскація на основі судових рішень, надалі реалізація активів шляхом відкритих продажів. Всі дані про майно, доходи, збираються і зберігаються на відкритому каталозі, який створено агентством.

Присутнє обмеження стосовно кількості працівників, їх не має бути більше сотні чоловік, це цифра разом із співробітниками не лише в столиці, а й на місцях, якщо вони створені.

Державне бюро розслідувань (ДБР)

ДБР стане прототипом ФБР в Америці. Бюро буде займатись справами, які пов’язані з корупцією, а також ті, що не розслідує НАБУ. Також його завданнями буде здійснення пошуку злочинів, які вчинені кримінальними групами, пов’язані з діяльністю правоохоронців, найбільш тяжкими категоріями правопорушень,які в нашій країні  карається позбавленням волі довічно згідно з Кримінального кодексу.

Співробітники бюро обираються на основі конкурсного добору. Присутня різна інформація стосовно початку роботи бюро, проте в планах старт роботи назначений на наступний рік.

Національна рада з питань антикорупційної політики при президентові України

Боротьбою з корупцією займаються і в адміністрації голови держави, там створено Національну раду з питань антикорупційної політики. Робота проводиться без слідства і моніторингу за високопосадовцями.

Цей орган несе лише консультативні функції, його завдання підготовка документів для держави на тему антикорупційної стратегії, аналіз ситуації за станом корупції в Україні.

Рада проводить засідання раз на 2-а місяці, в ході яких розроблює пропозиції до президента, щодо модернізації законодавства в сфері протидії корупції,пропонує шляхи координації роботи інших антикорупційних агентств.

Головою ради є Мустафа Джемілєв – народний депутат України.

Прес-служба   ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

За матеріалами: nk.org.ua

Добавить комментарий