В Дніпропетровській облдержадміністрації відкрилась фотовиставка до Дня Гідності та Свободи.

У холі Дніпропетровської облдержадміністрації відкрилася фотовиставка «Україна гідна свободи». На світлинах – реальні учасники історичних подій 5-річної давнини. Два Майдани – київський та дніпровський. Фотовиставка триватиме два тижні.

Свято Гідності та Свободи відзначають у день початку двох революцій, що відкрили «європейську» сторінку в новітній історії України

«Такі тематичні виставки до визначних дат стали вже традицією. Наші ініціативи завжди підтримує Дніпропетровська облдержадміністрація, – зазначила член правління громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Veronika Komissar. – У цій експозиції ми прагнули показати події двох майданів 2013-2014-го – в столиці та в нашому обласному центрі».

2

На фотовиставці «Україна гідна свободи» – 18 світлин, вони – доказ того, що насправді відбувалося п’ять років тому…

На фото Дніпро представлене як патріотичне місто, що підтримало Революцію Гідності, підкреслила Вероніка Коміссар

«Демократичні сили Дніпропетровщини підтримали столицю і створили свій Майдан. Щодня до нас приєднувалося все більше і більше людей, – розповів учасник і один із організаторів дніпровського майдану Віталій Кравченко. – Головне, що вибороли тоді, – не пустили Росію, і сьогодні Україна – справді незалежна держава».

6

На світлинах – реальні люди і реальні події.

Серед них – мешканець Дніпропетровщини, Герой України Сергій Нігоян. Він першим загинув на Майдані у Києві.

«Експозиція – лише невеличка частина унікальних світлин, що об’єктивно зображують героїчні події п’ятирічної давнини, – сказав заслужений діяч мистецтв України, координатор Євромайдану Іван Шулик. – Обидва майдани – 2004 та 2013-2014 років – невід’ємна частина сучасного народного руху України, який зароджувався ще наприкінці 80-х минулого сторіччя. Це наша історія, яку треба знати і шанувати»9

Фотовиставка, присвячена Дню Гідності та Свободи, триватиме у холі Дніпропетровської ОДА до 5 грудня. Вхід – вільний.

12

Джерело: adm.dp.gov.ua