Інцидент, що стався в Павлограді, сколихнув всю країну.

5507cdbb0fa0de63d49036939487142f

Нагадаємо, що під час громадських слухань, присвячених перейменуванню павлоградської вулиці Чкалова в вулицю імені Андрія Михайленко (бійця АТО, який загинув на Донбасі) одному з ораторів «настукали в бубон» за слова про громадянську війну.

Здавалося б, що ж тут дивуватися? Свого часу у нас мало не кожен день отримували по нахабним харям злодії і корупціонери, зрадники Батьківщини і всілякі шахраї з високих кабінетів. Деякі з них нині втекли за кордон, інші – у в’язниці, треті ще чекають своєї долі. І такий стан речей підчас перехідного періоду для України вважається цілком нормальним явищем.

Однак випадок в Павлограді – трішки інше. І, зрозуміло, що підходити до такої теми треба вкрай обережно. Так, мужик явно ляпнув зайвого. І напевно він заслужив ляпас. Але «побиття немовляти», по-перше, виглядало аж якось занадто картинно (на камеру). По-друге, в наявності попрання головного принципу демократії – тобто свободи слова.

З одного боку, розібратися з таким оратором треба було б – скажімо, в суді. Але – по-європейськи, цивілізовано. Втім якщо ми почнемо бити по фізіономії будь-кого, хто щось говорить про війну або, наприклад, висловлює свої думки щодо краху економіки, то завтра в країні не залишиться здорових людей. Мало нам поранених в лікарнях? Отож!

До речі сам цей випадок і є громадянська війна. Нехай маленька, але – громадянська. А як ще назвати те, коли один громадянин України лупить іншого за політичні переконання і своє бачення становища в державі?

Не вважайте за розпалювання ворожнечі, але, безумовно, ставити на місце таких собі крикунів треба. І, можливо, треба міцно надавати їм стусанів. Тільки так, щоб прокурор не бачив. У нас же виходить, що, в разі подачі позову, кривдник, швидше за все, програє. Адже на перше місце вийде рукоприкладство, а не суть конфлікту.

Звичайно, Верховна Рада всіх скликань (боже, а це ж, нажаль, правда!) подає простим громадянам країни відмінний приклад. Не виходить довести словом? Так бий по обличчю, ламай руки-ноги! І весь світ бачить наш дикунський підхід до законотворчості.

Так, павлоградський епізод на такому фоні – лише крапля в морі. Але з таких крапель і складається океан думок про нас, Україну в цілому і порядки в нашій багатостраждальній державі.

Сьогодні суспільство і без того поділене, як ніколи. Безумовно, ті, що не нюхали порох, навряд чи колись зможуть до кінця зрозуміти бійців, які повернулися із зони АТО. Згоден – людям, які не ховали близьких, вкрай складно зрозуміти ридаючих матерів, батьків, дружин, дітей, які оплакують своїх рідних. Не спорю – тим, хто сидить в тилу, або привільно відпочиваючим на морі практично неможливо пояснити, що таке війна, тому що для них вона – звичні (!) новини по телевізору. Ну а власнику фешенебельної квартири або будинку аж ніяк не влізти в шкуру сім’ї біженця, який втратив все – все! – що нажито за багато років.

Але, дорогі мої земляки, давайте згадаємо, що наші предки, справжні українці, вміли не тільки воювати і землю орати. Ми – гостинна, дружня і дружелюбна нація, яка завжди уникала конфліктів, якщо це було можливо. І якщо хочемо стати європейцями в кращому сенсі цього слова, нам треба самим собі і всьому світові показати, що ми можемо вирішувати питання цивілізованим способом. В іншому випадку війна на сході ніколи не закінчиться і ворожнеча в народі не пройде.

Хоча, чого вже там, руки іноді сверблять. Крем якийсь купити чи що…

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Добавить комментарий