27 квітня в прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція «Бомби уповільненої дії в центрі м Дніпро. Громадськість обурена діяльністю на території міста незаконних автомобільних заправних станцій (пунктів). А також як реагують міська влада і силові структури на звернення громадян ».

18175494_1443570199048016_532435551_o

У заході взяли участь:
Голова Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко;
Громадський активіст Анатолій Мельніков;
Представник ініціативної групи «Зелений світ Січеслава» Едуард Ключко.

--2

Анатолій Мельніков вважає, що газові заправки серед сектора житлової забудови — це бомби уповільненої дії. «Жителі Дніпра часто скаржаться, що прямо під їхніми вікнами встановлюють газові заправки. Таким чином порушуються всі можливі екологічні норми. Люди не можуть відкрити вікна через запах газу. Це питання ми ретельно відпрацювали, поїздили по місту, подивилися на заправки. Потім відправили листи в різні інстанції. В результаті роботи громадських активістів в 2016 році була створена робоча група по газовим заправкам. Там йшлося про 74 заправках, хоча їх більше. Коли ми почали перевіряти ці об’єкти, побачили, що вони порушують всі будівельні норми. Не кажучи вже про те, що вони стоять біля житлових будинків, торгових центрів. Два роки тому газова заправка вибухнула в Киргизії, тоді осколки летіли за 3 км. Коли ж справа дійшла до закриття заправок, всі структури почали нас «відфутболювати». І поліція, і податківці тощо. Крім того, багато заправок працюють без касових чеків, через що бюджет міста недоотримує сотні тисяч гривень. Газові заправки в Дніпрі — це бомби уповільненої дії », — сказав він.

--4

Віктор Романенко додав, що останнім часом в Дніпрі з’явилися пункти заправки дизельним паливом. «Більшість їх зосереджено на вул. Академіка Белелюбського (кол. Краснозаводська) за автовокзалом. Працюють без документів, без чеків, а значить, не платять податки. І влада ніяк не реагують. Нічого іншого, як корупційних мотивів, я тут не бачу. У мене виникає питання: хто стоїть за цими заправками. У Кривому Розі нелегальними заправками займається прокуратура і поліція. Чому ж в Дніпрі ніхто нічого не робить? У міськраді визнають, що відведення землі під ці заправки не робили. А їх в Дніпрі 124. Ми це питання приготували на розгляд на робочій  групі Громадської ради при МВС України. Ми не можемо залишатися осторонь, якщо є загрози для безпеки жителів Дніпра. Крім того, міський бюджет недоотримує мільйони гривень через діяльність таких заправок. А за ці гроші можна було б купувати в день по квартирі для героїв-атошніков. Мер же вважає досягненням покупку двох квартир з початку року », — сказав він.

--3

Едуард Ключко зазначив, що газові заправки — це об’єкти техногенного навантаження, які забруднюють атмосферу і завдають шкоди здоров’ю людей. «Те ж саме стосується і дизельних заправок. Паливо розливається, а потім піде в стоки, в грунт, в Дніпро. Зараз же в паливі багато добавок, і ніхто не знає, наскільки вони небезпечні. Працюють на таких заправках ненавчені люди. Якщо міська влада не вживе заходів для вирішення проблем з заправками, то навіщо нам така влада », — сказав він.

Прес-служба ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами: МОСТ ДНЕПР — новости Днепропетровска и Украины

Добавить комментарий