Боротьба за талановиті кадри в Україні

svit24.net
svit24.net

Спеціалісти зазначають, що глобальна ситуація на світовому ринку праці характерна і для України – складна демографічна ситуація, старіння населення, зменшення кількості економічно активного населення.

Генеральні директори, власники підприємств, провідних компаній в світі стверджують, що одним із найважливіших завдань є пошук кваліфікованого персоналу. Часто вживається словосполучення «війна за таланти». Сучасні технології дуже швидко змінюють процеси в бізнесі, сприяють  виникненню нових професій, до яких більша частина робітників виявляється не готовими, від чого на ринку праці виникають нові покоління. В світі за талановиті кадри йде війна.

Ця тенденція характерна і для України.  На ринку роботодавців країни  40% — це впливові українські та міжнародні компанії і на даний момент вони вже мають труднощі із утриманням та працевлаштуванням робітників. Найчастіше виникає ситуація, коли вимоги до персоналу є недостатніми, трохи іншими, ніж потребує бізнес. Проблемою також є те, що майбутній працівник неправильно співставляє себе зі своєю роботою. Керівництво компаній зазначає, що персонал отримує значний стрес. Це зумовлюється зовнішніми чинниками всередині трудових колективів. Керувати стресом та працювати над залученістю дуже складно. В той же час показники залученості є одними із найважливіших чинників в розвитку біснесу.

Представники  IT-компаній зазначають, що в їх сферу роботи необхідні талановиті робітники, тому їх дуже цінують.

Секретом успіху компаній полягає в тому, що головними є персонал – не техніка, будинки. Якщо голова компанії має розуміння цього, то далі можна працювати. Повинна бути атмосфера, в якій кожен працівник може розкрити свій потенціал. Клієнти не зможуть полюбити компанію, якщо її не любить персонал. Якщо робітники не віддані своїй компанії, клієнти поступово будуть обирати інші компанії.

Щоб вирішити питання з  набором кадрів, фахівці пропонують компаніям думати про завтрашній день та починати вкладати в майбутні кадри, відкривати заклади навчання, навчати майбутній персонал із шкільних років.

На прикладі ІТ-галузі, яка займається освітою молодого покоління, щоб мати нових професійних робітників, іншим галузям потрібно займатись підготовкою своїх кадрів.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Желізняк Валерія

Добавить комментарий