94951Представників ГО «Майдан Січеслав – Дніпро» запросили на круглий стіл по питанням фінансової децентралізації, в якому я мав честь приймати участь як представник нашої організації.

Завдяки фінансовій децентралізації Дніпропетровська область отримала 700 мільйонів гривень перевиконання бюджету, з яких 253 мільйона гривень отримає місто. Давайте розберемося чи буде користь від отриманих коштів.

Як пояснила директор департаменту фінансів ОДА Тетяна Шебеко левова частка цих надходжень це податок на доходи громадян, друга позиція це податок на землю, а третій від продажу підакцизних товарів. І депутати різних рівнів вже пропонують як витратити ці кошти на, як їм здається, нужди громади.

Так наприклад депутат міської ради Сергій Жуков розповів, що 50 мільйонів гривень буде довиділено на ремонт внутришньоквартальних доріг на додачу до 24 мільйонів гривень які вже були виділенні. Так депутат пропонує на ці цілі використовувати «зрізку асфальту», який був отримано при ремонті «Нового мосту». Згідно будівельних норм та регламенту виконання робіт «зрізка асфальту» не може використовуватися для ремонтних чи будівельних робіт. Такий ремонт не витримає осіннє – зимовий період та навантаження теперішнього об’єму транспорту. А от як механізм списання 75 млн. гривень дуже підходить, тому що обман та порушення вилізуть лише навесні. Та як водиться у чиновників все буде списане на погодні умови чи ще на якісь фактори (звісно від них не залежних).

Читайте також: Системная коррупция в Днепропетровской области.

А от депутат Обласної Ради Владислав Романов, мабуть тому, що в підпорядкованості Ради немає внутришньоквартальних доріг, пропонує реформу в сфері освіти. Та ще і які реформи, так наприклад пропонує замінити всі парти в школах області бо в них не вірний кут нахилу та замість паперових підручників використовувати електронні щоб діти не носили портфелі. Пояснюючи це тим, що різко зменшаться проблеми з зором та опорно – руховим апаратом.

Так перед виборами наші обранці різко згадують, що потрібно зробити щось для виборця, а які є кращі варіанти ніж наші діти чи проблеми накопичені десятиріччями. І жоден з депутатів не розкаже вам, що він робив в Раді всі роки своєї каденції для того щоб вирішувати ці питання. Так за час останньої каденції зникло з комунальної власності 396 об`єктів комунальної власності вартістю 1 млрд. гривень, з`явились «приватні» ЖЕКи, дороги в жахливому стані і цей перелік можливо продовжувати і продовжувати.

Головною функцією бюджету є створення умов до подальшого розвитку громади та зміцнення її фінансового потенціалу (з метою збільшення доходів бюджету). Виходячи з цього можна зрозуміти, що головною метою є створення робочих місць та умов для малого та середнього бізнесу, податки з яких є основою місцевого бюджету. Що зробили місцеві депутати в цьому напрямку? В кращому випадку нічого, в гіршому все навпаки.

Шановні друзі наближаються місцеві вибори і старі депутати знову будуть висуватися в кандидати. І знову нам будуть розповідати про «золоті гори» та «светлое будущее», але коло буде те майбутнє залежатиме тільки від нас. Наприклад в Німеччині люди постійно обговорюють вибори, перші два роки оцінюють кандидата якого обрали (його вчинки на відповідність обіцянкам), а наступні два обговорюють за кого будуть голосувати.

Чи буде користь від фінансової децентралізації залежить тільки від нас, якщо ми виберемо достойних людей та постійно будемо контролювати наших обранців, то користь дійсно буде. А якщо ми нічого цього робити не станемо то місцева влада отримає ще 700 млн. гривень для «дерібана» та задоволення власних потреб.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро», правозахисник Луценко Роман.

Добавить комментарий