f423d0584134d617a323a5a8727a6880_0

Згідно до статті 3 Закону України «Про ринок природного газу», принципами функціонування ринку природного газу є — вільна добросовісна конкуренція; вільна торгівля; вільний вибір постачальника природного газу.

Ще одним принципом є  — недопущення та усунення обмежень конкуренції, спричинених діями суб’єктів ринку природного газу, у тому числі суб’єктів природних монополій. А ще — створення передумов для отримання споживачами економічних вигод від ефективного функціонування ринку природного газу, конкуренції на ринку природного газу та реалізація дієвих механізмів захисту їхніх прав.

Згідно до статті 13 Закону України «Про ринок природного газу», споживач має право на вільний вибір та безоплатну зміну постачальника.

У місті Дніпро постачальник газу один, це ТОВ «Дніпропетровськгаз збут»! Тільки ми досі не знаємо, що він нам робить? Які саме роботи? Скільки не питали, відповіді немає.388d1f92774060908e397adfade4b573_1

Раніше у нашому місті побутові споживачі мали договірні відношення з однією організацією –  ПАТ «Дніпрогаз». З 1 липня 2015 року для побутових споживачів, згідно з рішенням НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р., постачальником природного газу призначено ТОВ «Дніпропетровськгаз збут».

На сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку можна знайти власників крупних пакетів акцій (більше 10 %) ПАТ «Дніпрогаз».1077f93eb85b1b5646846893ff2f03dc_0

Станом на 3 квартал 2016 року це чотири іноземні юридичні особи, які знаходяться на Кіпрі:

ХАМГЕЙТ ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (HUMGATE HOLDINGS LIMITED), HE 147351, КІПР – має 21,5452 % акцій;

ТАНТЕР ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (TANTER HOLDINGS LIMITED), HE 173090, КІПР — має 16,5599 % акцій;

ЕРІСВЕЛЛ ТРЕЙДІНГ ЛІМІТЕД (ERISWELL TRADING LIMITED), HE 173086, КІПР — має 16, 6472 % акцій;

САГАСІТІ ЛІМІТЕД (SAGACITY LIMITED), HE 170512, КІПР — має 16,8749%.

Усього, іноземні власники мають 71,6272 % акцій підприємства,  яке було та і зараз по факту залишилося монополістом у сфері газопостачання.

Згідно до Статуту ПАТ «Дніпрогаз» (пункт 8.1):  управління та контроль за діяльністю Товариства здійснюють загальні збори, наглядова рада та правління. Згідно до «Річна інформація емітента цінних паперів за 2015 рік» (на сайті ПАТ «Дніпрогаз»), у розділі «Інформація про посадових осіб емітента», Голова наглядової ради – юридична особа Sagacity Limited,  яка здійснює контроль за діяльністю виконавчого органу товариства. Члени наглядової ради: Eriswell Trading Limited та Tanter Holdings Limited. Голова Ревiзiйної комісії —  Sodeman Limited; член Ревiзiйної комісії — Humgate Holdings Limited.

Виходячи з цього, можна зробити висновок,  що управління ПАТ «Дніпрогаз» здійснюють іноземні юридичні особи.

Розподілом природного газу у Дніпропетровській області займається ПАТ «Дніпропетровськгаз» (м. Дніпро, вул. Шевченко,2).

Власники: НАК «Нафтогаз України» (25,001 %) та приватне підприємство «Газтек» (50,8520 % акцій). Згідно до «Річна інформація емітента цінних паперів за 2015 рік»: голова Ревiзiйної комiсiї — ОРАТРА IНВЕСТМЕНТС ЛТД; члени комісії — АВЕЛIО ХОЛДIНГЗ ЛТД та СТАМА ВЕНЧЕРС ЛТД. Голова Наглядової Ради — ПЕСНЕРО IНВЕСТМЕНТС ЛIМIТЕД. Члени наглядової ради:  ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД, СОЛЬВОТОРЕ ЕНТЕРПРАЙЗЕЗ ЛIМIТЕД. Тобто управління також здійснюють іноземні юридичні особи.

Що до приватного підприємства «Газтек» — його власники також знаходяться на Кіпрі у місті Нікосія: ПАСЛЕР ЕНТЕРПРАЙЗIЗ ЛIМIТЕД, КРЕЗЕР ХОЛДIНГЗ ЛIМIТЕД,  НЕСIБА ВЕНЧЕРЗ ЛIМIТЕД та ПОРАЛА ВЕНЧЕРЗ ЛIМIТЕД. Кожен з них має по 24 % акцій або усього 96 %.

Відповідно до протоколу 10/12 – 2015 року «Засідання наглядової ради ПАТ по газопостачанню та газифікації Дніпропетровськгаз», яку проводилося у місті Нікосія (Кіпр) та у якому приймали участь голова наглядової ради ПЕСНЕРО IНВЕСТМЕНТС ЛIМIТЕД Олена Мавроматі та члени наглядової ради ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛІМІТЕД Марина Асланіду та СОЛЬВОТОРЕ ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД — Анреане Заведеу.

Збори відбулися з приводу створення нового підприємства «Днепропетровскгаз збут» і призначення його директора — Тетяни Соболь.

7_600

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що усі підприємства у Дніпропетровській області, які займаються постачанням та розподіленням газу, належать та управляються іноземними юридичними особами, які зареєстровано на Кіпрі.

Мешканці нашого міста неодноразово зверталися до газо — постачальника з питанням – хто ще у нашій області може постачати нам природний газ. Відповіді досі не отримали. Якщо за рік на таке просте питання відповіді досі немає, ми робимо висновок, що у нашій області ринок газу монополізовано. Вільного вибору постачальника газу у Дніпропетровській області не може бути.

Читайте також: «Клиент всегда прав! Если клиент не прав это не наш клиент.»

У Постанові КМУ № 991 від 2000 року наведено перелік підприємств, які мали стратегічне значення для нашого регіону та не мали продаватися іноземцям. У цьому переліку були ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Дніпропетровськгаз».

У зв’язку з цим питання: Чи не загрожує нашій безпеці таке положення, коли усіма газопостачальними підприємствами в Дніпропетровській області керують та володіють  іноземці ? Чому усі вони знаходяться на Кіпрі, який визначається як  офшорна зона?

Без названия

Чому ми так занепокоїлися?

Та тому, що останнім часом не можемо найти управу на постачальників газу. Якість газу, якість обслуговування визивають численні нарікання споживачів, а скаржитися нікому. Приватні компанії, іноземці. Ніякої управи на них немає.

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ірина К.

Добавить комментарий