20 серпня 2015 року активісти ГО «Майдан Січеслав – Дніпро» у складі комісії Обласної Державної Адмістрації відвідали Криничанський район з метою контролю підготовки до опалювального сезону.

Задля справедливості треба зазначити, що Криничанський район до опалювального сезону готовий. Але в процесі перевірки виявилися дуже цікаві факти про які я хочу вам розповісти.

Перший об’єкт який ми відвідали була районна лікарня. Нас зустріла чиста, охайна котельня з нещодавно пофарбованими трубами, та навіть квітами. Головний лікар показав нам лічильник газу та нещодавно перевірену автоматику. Після чого ми вийшли на подвір’я і нам продемонстрували майданчик де до наступного опалювального сезону планують встановити альтернативне опалення. Ми довго розмовляли про користь цього опалення і мені здалось дивним, декілька разів мимохідь кинута фраза головного лікаря про те, що він не один раз підраховував і топити газом йому виявляється дешевше. Як же так спитав я його, адже статистика говорить про інше. Багато корпусів які розкиданні по всій території, більше 800 метрів теплових мереж всі ці показники роблять альтернативне опалення неефективним. Тому ми його будемо використовувати як резервне на випадок аварій, сказав нам головний лікар.

IMG_7519

Потім ми відвідали школу де вже два роки працюють твердопаливні котли. Майданчик на якому вони розташовані знаходиться на подвір’ї старої котельні, і перше що впало в око розмір цього майданчика, який в декілька раз менше території старої котельні. На майданчику ми зустріли керівника цього підприємства і перше питання яке я йому задав, це як газове опалення може бути ефективніше та дешевше альтернативного?

Така позиція мені відома, це мабуть вам розповів головний лікар  нашої лікарні, розсміявся підприємець. Давайте я поясню, що відбувається запропонував він. Декілька років тому наша фірма починала свою роботу в Криничках саме з проекту по районній лікарні, тоді в приміщеннях було дуже холодно. Ми замінили старі тепломережі які були діаметром 40 мм. та поставили 100 мм. труби це одразу дало ефект і стало тепло, тобто роками котельня працювала майже в пусту та палила газ без користі. Але секрет ефективності газу дуже простий, в котельні працює родич лікаря і окрім як палить та дивиться телевізор нічого не робить, а в нас все-таки фізична робота.

IMG_7523

Доречи дуже інтересний факт — тепломережа яку зробили підприємці фактично їм і належить, тому що лікарня так і не вирішила це питання, а і матеріали і працю по її заміні оплатили саме бізнесмени. Хай користуються, якщо людям користь з того є — кажуть вони.

 

 

Наприклад, в минулому сезоні ми зекономили для бюджету району 380 тис. гривень на 10 000 м2 опалювальної площі, і це без утеплення будівель. Для опалення використовуємо торф (так як він майже не димить та дає велику температуру), але він привозний та недешевий. Тут в нашу розмову вступив представник місцевої адміністрації і розказав, що фермери району вже налагоджують виготовлення брикетів та невдовзі можливо буде ще знизити собівартість.

IMG_7520

Так що самі вирішуйте, що дешевше газ чи твердопаливні котли каже наш співрозмовник. Але ще хочу зазначити, що в мене немає проблем з паперами при підготовці до сезону, сам все перевірив і все гаразд, немає залежності від газу чи вугілля, немає небезпеки витоку газу чи вибуху.

Від себе хочу додати, що під час розмови звичайний працівник дістав телефон, і це виявився доволі недешевий «гаджет». Тож і заробляють ці хлопці мабуть теж добре.

d

Висновок можу зробити лише один: якщо не красти та до всього ставитися хазяйновито, то і економити можна і заробляти також.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро», правозахисник Луценко Роман.

 

 

Добавить комментарий