Уряд зробив крок до зняття бюрократичних перепон у розвитку новоствореного Музею Майдану — “Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності”. На черзі — Указ Президента.

музей М

25 березня 2016 року відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому члени Уряду звернулися до Президента з клопотанням надати «Меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності» статус національного.

Річ у тім, що відповідний статус надається Указом Президента України.

Як відомо Музей Майдану у формі «Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності» створено на підтримку громадських ініціатив і віднесено до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.  Завдяки зусиллям та самопожертві простих людей, було змінено хід історії Української держави,  яку попередня влада на чолі з Віктором Януковичем вела до прірви. Ніхто з тих, хто тоді стояв на Майдані беззбройний, проти екіпірованих «беркутівців» та озброєних залізними арматурами і молотками «тітушок» не знав, що буде завтра, і не знав, чи наступить це завтра для нього. Проте люди вистояли. Вистояли проти беркутівців, які перетворилися на нелюдів, проти озвірілих «тітушок», проти гранат, водометів і навіть проти куль снайперів. Дорогою ціною заплатила українська нація за свою волю та свободу, пішла у вічність Небесна сотня, яка свідомо віддала своє життя за Україну, щоб назавжди увійти в історію як приклад мужності, героїзму та безмежної любові до своєї Вітчизни.

Втім без статусу національного Музей не може використовувати державне фінансування. Тож відтепер команда установи очікує на Указ Президента, який зніме цю бюрократичну перепону.

«Надання Музею Майдану статусу національного не лише вирішує низку бюрократичних проблем із забезпеченням подальшої його діяльності, а встановлює комплексність і масштабність завдань, які стоять перед ним, рівень його майбутньої експозиції та культурно-освітніх програм, фундаментальність наукових досліджень», —  каже Ігор Пошивайло, який із січня цього року є директором «Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні».

Тим часом залишаються невирішеними виділення приміщення для розміщення експозиції Музею Майдану, працівників та фондів, реалізації науки і культурно-освітніх програм.

Як відомо, ініціатива Музей Майдану започаткована групою активістів іще в січні 2014 року. Відтоді зібрано майже дві тисячі артефактів, серед яких зокрема і «Йолка», документів та усних свідчень.

Майдан не завершено до кінця – зловісна фраза, яка все дедалі частіше звучить від кожного з нас, та, на жаль, діюча влада не прислухається до цього шепоту, що дедалі голосніше лунає з вуст українського народу. Досі не покарані винні за смерть Небесної сотні, займають сувої теплі місця ті, хто чинив супротив Майдану, ув’язнював патріотів та чинив перешкоди Революції гідності. Усі вони і досі не покарані, продовжуючи будувати свої кар’єри, омиті сльозами та кров’ю українського народу. Партійні діячі змінили одну політичну силу на іншу, колишні регіонали стали щирими прихильниками євроінтеграції, і покладають квіти до пам’ятників Небесної Сотні, яку їх же колишні однопартійці (а, можливо, і вони самі) намагалися знищити.

Революційні настрої в країні вже є, проте немає того стимулу, тієї передумови, із-за якої б порвалася струна терпіння українського народу в черговий раз.

Та цього разу люди вже зробили свої висновки – тож третій Майдан навряд чи вийде мирним…

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами Блогу Володимира В’ятровича.

Добавить комментарий