Чи варто передавати свої персональні дані третім особам?

photoДуже часто нам доводиться чути про людей, які постраждали від шахрайства, проте як свідчить практика ми не перестали бути довірливими, дуже часто без будь-яких думок передаємо свої персональні дані добровільно в чужі руки. Нашу увагу привертають акції, знижки, ну погодьтесь, всі ми хочемо виграти коштовні призи, через ці причини ми і передаємо нашу конфіденційну інформацію приватним фірмам. А чи безпечно так робити в Україні, адже може так статись, що зацікавлені люди можуть використати чужі дані в своїх цілях, навіть використавши інформацію людей, що померли.

Навіщо приватним компаніям наші особисті дані

Для прикладу, можна взяти будь-який розіграш призів в найближчого супермаркету. Щоб взяти участь в ньому учасники повинні вказати наступний перелік особистих даних – контактні номери, адресу проживання, інформацію про склад сім’ї, домашніх тварин. Відомості про майно, щомісячний дохід. Так це вже виходить повноцінна електронна декларація. Що ще треба вказати? Де знаходяться ключі від будинку чи квартири? Не треба думати, що шахраї не скористаються цією детальною інформацією. Вас не дивують детальні питання в анкетах – про володіння майном, наприклад. Вказуючи ці дані в анкетах ми надаємо згоду на використання наших даних і їх поширення, про це вказується в самому кінці листівки, дуже дрібним шрифтом, навіть не кожен з нас звертає на це увагу. Все виглядає законно. Проте, фахівці в сфері інформативної безпеки, наголошують, що наші громадяни не зовсім розуміють ціну приватної інформації та наслідки, коли вона може опинитись в руках злочинців.

Згідно до закону про «Про захист персональних даних»  в разі його порушення на порушників чекає адміністративна або кримінальна відповідальність. Навіть за існування цього закону, повного захисту для наших громадян немає. Відсутні гарантії, що приватна інформація не опиниться в руках шахраїв.

Зазвичай компанії люблять проводити збір приватної інформації своїх покупців, вивчають їх потреби. Аналізуючи отриману інформацію створюються спеціальні пропозиції для певної групи покупців. В той же час, навіщо торгівельним мережам інформація про ваше майно, доходи? Відповідь єдина – певні магазини являються частиною великої компанії, бізнес-групи, які мають велику кількість різновидів бізнесу.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий