202    У вівторок 30 червня 2015 року, правозахисники громадської організації «Майдан Січеслав – Дніпро» Зеркаль Олександр Миколайович та Луценко Роман Юрійович відвідали особистий прийом Прокурора Дніпропетровської області Матвійчука Віктора Володимировича.

На зустрічі підіймались питання незаконного засудження Калитки А.В. та звільнення від кримінальної відповідальності заступника Дніпропетровського міського голови Володимира Лисого та директора підприємства «УПС» Тараса Палія.

Зустріч тривала більше ніж півгодини. Дуже здивувала позиція прокурора в вищезазначених справах.

Перша справа стосується хлопця, який засуджений за злочин, який він не скоював. Проти слідчого, який вів(та сфальсифікував) його справу, відкрите кримінальне провадження,  яке веде прокуратура. З моменту (березень 2014 року) коли ми почали опікуватись його долею в цій кримінальній справі змінилось більше десяти слідчих прокуратури, які постійно намагаються її закрити. Та ми звертаємося до суду з вимогою відкрити провадження, і прокурори з`являються до засідання (як правило) з постановою про її поновлення, і суддя закриває справу за відсутності предмету спору.

Саме з цим питанням ми звернулися до прокурора, а він нам почав розповідати, що вже є вирок він пройшов усі інстанції та вступив у силу, тому там нема чого розглядати звичайна кримінальна справа(не резонансна). Можливо воно так є і горе однієї людини то лише її клопіт, але ми так не думаємо. Дуже дивно чути що в діях суду нема чого обговорювати, особливо після подій в Київському апеляційному суді, Одеському суді, нашому рідному суді Жовтневого району та взагалі подій останнього року.

Друге наше питання стосувалося звільнення від кримінальної відповідальності заступника Дніпропетровського міського голови Володимира Лисого та директора підприємства «УПС» Тараса Палія. Я почав з того, що в мене не хотіли приймати запит (читай попередню статтю:Прокуратура.Крок назад.) та не отримавши ніякої відповіді з цього приводу перейшов до справи. А справа полягає в тому, що нещодавно Жовтневим районним судом міста Дніпропетровська суддею Мельниченко було розглянуто справу за участю обвинувачуваних Лисого, Палія та сторони обвинувачення прокурора Сорокіна.

Я навів докази які свідчать про те, що прокуратурою невірно кваліфіковані злочини та застосована невірна стаття КК України. Прокурор пообіцяв розібратись та надати відповідь. І я так собі подумав, то може справа на сотні мільйонів гривень які вкрали ці двоє з бюджету міста то дрібниці, чи може в прокуратурі є справи ще більш значущі, чи то є «резонансна» справа лише для громадськості, що прокурор каже мені треба познайомиться з матеріалами перед тим як давати відповідь.

Потім ми ще трохи посперечалися про звільнення цих двох та про дії представника прокуратури в цій справі та розійшлись кожен у своїх справах. Прокуратура шукати спосіб, як надати нам чергову відписку з цього приводу, а ми шукати спосіб, як захистити себе та людей.

 

P.S.  Найближчим часом читайте законне обґрунтування нашої позиції, з зазначенням статей та пояснень до них, які дозволять вам самим зробити висновки з цього приводу.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» Луценко Роман

 

 

 

Добавить комментарий