13871750_923376074438405_1044512337_nЗ того моменту, як нова Патрульна Поліція почала діяти на вулицях українських міст, багаточисельні скептики, та ті «експерти», що просто не хочуть нічого змінювати в нашій країні, день у день намагаються нав‘язати українцям думку про те, що мовляв нові «копи» нічого не варті. Волання про марно витрачені на реформу кошти та некомпетентність нової поліції чуються і від колишніх та нинішніх співробітників правоохоронних органів, яким така реформа реально стає поперек горла., унеможливлюючи подальше використання старих корупційних та «сокирних» методів роботи правоохоронців, що веде свій початок, ще з часів Дзержинського. Причому «волання» «міліціантів» відбуваються на фоні їхньої ж бездіяльності та невпинно ростучої криміногенної ситуації насамперед  там, де відповідальними є поки все ті ж «правоохоронці» з минулого.

Та факти і реальні справи доводять як раз те, що реформа МВС є  вагомим кроком у бік  європейських цінностей, до яких так прагнуть нові молоді українці, а більшість співробітників колишньої міліції, є реальним гальмівним механізмом нової української правоохоронної системи, що ніяк не хочуть ані змінюватися, ані визнавати своїх помилок. Так, нещодавно, на жаль, мені випала нагода самому ще раз переконатися на власні очі у тому, що вищенаведена ситуація є сумною реальністю життя нашої країни.

Я живу на житловому масиві Ломівський, де люди, як в принципі і на будь-якому іншому масиві, дуже добре знають один одного і намагаються підтримувати між собою добросусідські відносини. Та декілька днів тому нашу відносну гармонію порушив моторошний випадок, виною якому став нещодавно звільнений по «Закону Савченко»(«совпаденіє? — не думаю», але зараз не про це) 34-річний рецидивіст, що просидів 14 років за вбивство. Будучи в стані алкогольного сп’яніння, цей вочевидь невиправлений «громадянин» вдарив скляною пивною  пляшкою одного з моїх сусідів, що повертався додому з 18-річною донькою та собакою.

13621510_923146531128026_1186686982_o

За іронією долі постраждалий виявився колишнім співробітником міліції, що як показали наступні події йому зовсім не допомогло. Скривавлений Юрій (постраждалий) викликав поліцію поки місцеві активістки (до яких незабаром приєднався і я з декількома чоловіками) намагалися заспокоїти злочинця. Та раніше засуджений мало чим нагадував адекватну людину і після порції образ у бік постраждалого зник у під’їзді, де мешкає і він, і постраждалий Юрій.

«Наряд» все не з’являвся і я зробив ще один дзвінок на «102» де мене запевнили, що допомога в дорозі. І ця допомога ледь не фатально запізнилася, якби не звичайні мешканці, що прийшли на поміч сусіду. Хвилин через 5 оскаженілий зловмисник знов з’явився на вулиці, але вже із монтажною сокирою у руці. З пустими очима ходячого мерця він кинувся зі зброєю у бік натовпу серед якого був і я, а метрів за десять від якого гуляли діти. Чесно кажучи вперше в своєму житті я опинився у подібній ситуації, та все ж отямившись від шоку, ми разом з іншими мешканцями  змогли приборкати цього «різника» і поки чоловіки його тримали, жінкам( воістину немає нікого сміливішого за українок) вдалося якимось чином його роззброїти. Та все ж не знаючи, що робити із затриманим, мешканці відпускають його, і той знову зникає за дверима під‘їзду. Поки всі заспокоювались нарешті приїхали правоохоронці. Та, на жаль, це була не нова поліція, а начебто слідча група з АНД РОВС.

Я вже мав справу з новою патрульною поліцією, і зробив помилку, коли намагався поводитися з прибулими на виклик так, як і з молодими підлеглими Володимира Богоніса. Одягнені ще у стару форму міліціянти не були налаштовані на контакт та поводили себе так, наче їх потурбували якісь другорядні люди, тим самим відірвавши «шановних» слідчих від розслідування вбивства Кеннеді. Не очікувано для нас поміж присутніх знову з’явився вищезгаданий маніяк, та намагаючись напевно себе виправдати, спробував заявити про те, що його начебто вкусила собака потерпілого Юрія, не врахувавши того, що свідків у потерпілого було пре достатньо.

Навіть не намагаючись затримати зловмисника, співробітники АНД РОВС зайнялися тим, що виходить в них найкраще – хамити людям та створювати видимість плідної праці. Жодним чином, не заважаючи їхній бездіяльності, я згідно ст. 7, ст. 9 Закону України «Про національну поліцію»(що декларують відкритість та прозорість правоохоронної системи), не кажучи вже про Конституцію України, що гарантує нам захист прав та свобод, зробив спробу зняти на камеру знаряддя злочину (скривавлену пляшку та сокиру) і власне ту вакханалію, що почалася  з приїздом так званих правоохоронців, та жіночка у формі зі складу «прибульців» у приказному тоні почала забороняти мені це робити і ігноруючи мої права, навіть зробила спробу вилучити(читай викрасти) у мене мій мобільний телефон.

13838171_923146634461349_603094480_o

На моє прохання представитися жіночка у формі зробила вигляд, що чимось важливим зайнята. В той же час зловмисник(вже без сокири та пляшки) вільно продовжував пересуватися поміж людей та міліції, погрожуючи всім хто виявляв бажання дати пояснення на користь постраждалого. Не витримавши цього «свавілля з минулого» я ще раз зателефонував на 102 та емоційно попросив визвати справжніх правоохоронців (тобто патрульну поліцію), нарвався на грубощі від оператора та кинув слухалку. І все ж через декілька  хвилин з’явилися «хлопці Богоніса». Самі напевно того не бажаючи, представники патрульної поліції створили неабиякий контраст у порівнянні з «роботою» «блакитносорочників». Без зайвого вступу, розуміючи всю небезпеку, що надходила від раніше засудженого, вони представившись, надягли на зловмисника кайданки та посадили в автомобіль. При цьому всьому проти зйомки на камеру не заперечували, та відповідали чемно та по суті. Після цього нарешті підтягнулася і швидка(на це їй знадобилося лише трохи більше години) та постраждалий був відправлений до лікарні.

 Та зустрівшись з бідолашним Юрієм наступного дня я з жахом дізнаюсь про те, що знімаючи «побої» він ще раз в той вечір у лікарні він зустрів… свого кривдника, що миттєво був відпущений на свободу!!! Останній явно залишався в астралі, і знову погрожував потерпілому…

Ну як же так, шановні!!! Нові затримують-старі відпускають – небезпечна тенденція, що вже стала неабияким викликом для наших громадян. Вразлива різниця між новою поліцією та так званими міліціянтами саме у відношенні до справи ще раз була підтверджена, випадком, що ледь не став фатальним для одного з мешканців нашого масиву.

Дивлячись на зухвалу імітацію роботи з боку кримінальної поліції складається враження, що останні свідомо саботують свою роботу і роботу патрульників, намагаючись створити штучно підвищену криміногенну ситуацію у місті, для того, щоб продемонструвати суспільству свою незамінність. Але така халатність в купі з «Законом Савченко» все частіше призводять до трагічних наслідків. Життя людини понад усе, але деяким співробітникам міліції керуватися цим принципом наразі не дуже вигідно, тож і діють вони зараз по принципу «своєї сорочки, що ближча до тіла».

Хотілось би відзначити і те, що керівні органи кримінальної поліції області та міста цілком усвідомлюють цю проблему і на щастя підтримують громадськість у її прагненні кардинально змінити ставлення правоохоронців до своєї роботи.

Ми ж, як члени  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» зі свого боку наполягаємо на відповідальності тих правоохоронців, що своїми «діями» ставлять під загрозу не тільки дотримання прав і свобод, а і життя та здоров’я наших співгромадян. Та сподіваємось, що «Ходячі Мерці» з лав кримінальної поліції нарешті будуть звільнені, або  оживуть і дійсно стануть на шлях охорони та захисту Конституції України.

P.S. Під час написання статті до мене зателефонували з райвідділу та попросили дати покази у зв’язку з вищезазначеною справою. Виявляється сокира, що була вилучена (протокол вилучення звісно нам так і не показали) і яку так не хотіли долучати до справи міліціянти, дивним чином кудись зникла( не здивуюсь, якщо її повернули власнику) і їм потрібні уточнення з приводу того чи дійсно вона взагалі була. Ну що ж гарна робота, панове, та все ж сподіваюсь, що останнє слово як завжди буде за СПРАВЕДЛИВІСТЮ.

З повагою та впевненістю у майбутньому,

громадський активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий