Перша контора «Дніпрогаз» в Дніпропетровську з’явилася в 1957 році. До 1994 року це було державне підприємство. А потім почалася приватизація. У 1994 р з державного підприємства Дніпрогаз перетворюється в акціонерне товариство, а далі пішло — поїхало.

1077f93eb85b1b5646846893ff2f03dc_0

У квітні 2014 р контрольний пакет акцій ПАТ «Дніпропетровськгаз» виявився у приватного підприємства з цікавою біографією — ПАТ «Газтек». 25% акцій — у НАК «Нафтогаз», яка (нібито), є державною компанією. Що ми маємо в даний час?

Наглядова рада складається суцільно з іноземців, які проживають на Кіпрі та Британських Віргінських островах. Голова — ПЕСНЕРО ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД, члени наглядової ради: ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛІМІТЕД, СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛІМІТЕД і їх представники.

Добре попрацювали іноземці в обласній газо – постачаючої компанії. Тепер, коли то успішне підприємство — банкрут з усіма витікаючими наслідками.

Заслуговує на особливу увагу приватне підприємство «Газтек», яка мала контрольний пакет і фактично здійснює керівництво підприємством. У Вікіпедії про це підприємство можна дізнатися не багато: фактично власником підприємства є Фірташ Д.В .; цьому підприємству належать акції досить великої кількості українських облгазів.

Ще більш здивуєтеся ви, якщо зайдете на офіційний сайт ПАТ «Газтек». Власники цього підприємства живуть на Кіпрі. Інформація про осіб, яким належить 10 і більше відсотків акцій в 2014 р .:

 

Найменування юридичної особи Місцезнаходження Від загальної кількості акцій (у відсотках)
ПАСЛЕР ЕНТЕРПРАЙЗIЗ ЛIМIТЕД Кiпр, [«00000» — відсутнє у довіднику], АНТУПОЛI, 2302, НIКОСIЯ, КО,11 24
КРЕЗЕР ХОЛДIНГЗ ЛIМIТЕД Кiпр, [«00000» — відсутнє у довіднику], СТРОВОЛОС, 2063, НIКОСIЯ, РУМЕЛIС,7 24
НЕСIБА ВЕНЧЕРЗ ЛIМIТЕД Кiпр, [«00000» — відсутнє у довіднику], ЕВРIХУ, 2831, НIКОСIЯ, АГIАС МАРIНАС,29 24
ПОРАЛА ВЕНЧЕРЗ ЛIМIТЕД Кiпр, [«00000» — відсутнє у довіднику], ПАЛIОМЕТОХО, 2682, НIКОСIЯ, ФЕРМОПIЛОН,8 24

 

Підприємство має в своєму штаті 3-х чоловік, два з яких працюють за сумісництвом. Власність підприємства — комп’ютери та офісні меблі. Ніякої діяльності немає, фірма пустушка. І це все було б не страшно, якби не той факт, що ця «фірмочка» володіє контрольним пакетом нашого головного постачальника газу.

А тепер давайте подивимося, хто володіє нашим міськгазом. Інформація про осіб, яким належить 10 і більше відсотків акцій ПАТ «Дніпрогаз» станом на 12.06.2014 р .:

 

Найменування юридичної особи Ідентифіка-ційний код за ЄДРПОУ Місцезнаходження Від загальної кількості акцій (у відсотках)
Eriswell Trading LTD НЕ 173086 Cyprus, Larnaca Vasileos Konstantinou, 9, PC6030 16,6472
Sagacity LTD НЕ 170512 Cyprus, Nikosia Aqion Dometiou, Archangelos, 14 16,8749
Tanter Holdings LTD НЕ 133090 Cyprus, Nicosia Evropis, 21,  Strovolos 16,5599
Humgate Holdings Limited НЕ 147351 Cyprys, Nicosia Patmou, 9, Aglantzia 21,5452

 

А тепер переходимо до нашого безпосереднього постачальника газу — Дніпропетровськгаз збут. Протокол 10/12 — 2015 року «Засідання Наглядової ради ПАТ по Газопостачання та газіфікації Дніпропетровськгаз». Місце проведення засідання — місто Нікосія (Кіпр). Присутні: голова наглядової ради ПЕСНЕРО ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД в особі директора Олени Мавроматі; члени наглядової ради: ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛІМІТЕД в особі директора Марини Асланіді і СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛІМІТЕД (в особі директора Анреане Заведея). Як бачите, місце дії не Україна, присутні  особи  не є громадянами України. Мета зібрання — створення нового підприємства «Дніпропетровськгаз збут» і призначення його директора — Тетяни Соболь.

Виходить, що всі підприємства в Дніпропетровській області, що займаються поставками газу, належать іноземцям. Більш того, іноземцям, які проживають на Кіпрі — столиці офшорів. Офшор — це компанія, зареєстрована в країні з пільговим оподаткуванням, що має певний вид форми власності та обмеження щодо ведення господарської діяльності на території країни реєстрації. Офшор дозволяє вести зовнішньоекономічну діяльність, оплачуючи за місцем реєстрації лише фіксований щорічний збір.

Боротьба з офшорами ведеться в усьому світі. Тільки нашу країну ця боротьба обійшла стороною.

Сума грошових коштів українського походження, які «осіли» в офшорах, за даними міжнародних дослідницьких організацій, коливається від 117 млрд. До $ 167 млрд., Що становить розмір приблизно двох річних ВВП країни.

А тепер давайте подивимося, як йдуть справи в інших областях України.

 

ПАТ «Вінницягаз». Акціонери (дані на 24.06.2015):

ПрАТ «Газтек» — 48,8%;

ПАТ НАК «Нафтогаз України» — 25%;

ПрАТ «Агропромкомплект» — 19%;

ПрАТ «Ролюкс» — 5%.

Цікавий і склад наглядової ради, що складається суцільно з іноземців, імена яких нам вже знайомі. Глава наглядової ради з 17.02.2013 р за пропозицією ПАТ «Газтек» обраний ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД (м Нікосія, Кіпр). Члени наглядової ради з міста Нікосія, Кіпр: ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД, СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛIМIТЕД. Голова ревізійної комісії ОРАТРА Iнвестментс ЛТД (Британські Віргінські острови) і теж, за пропозицією ПАТ «Газтек». Члени ревізійної комісії Стам ВЕНЧЕРС ЛТД і АВЕЛIО ХОЛДIНГС ЛТД в якості місця проживання, чому то вказують Британські Віргінські острови, відомі широкому загалу як офшорні зони.

 

ПАТ «Волиньгаз». Акціонери (дані на 27.06.2015):

ПрАТ «Газтек» — 48,67%;

ПрАТ «Тернопромсервіс» »- 14,3079%;

ПрАТ «АгроПромКоплект» — 14,3079%.

А тепер здогадайтеся, хто тут глава наглядової ради? Будете дуже здивовані, все той же ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД. І члени наглядової ради все ті ж — Олубера Венчерс Лiмiтед, Сольвоторе Ентерпрайзес Лiмiтед. Голова ревізійної комісії всі той же Оратра Iнвестментс ЛТД. А в членах цієї комісії знайомі нам вже Авелiо Холдiнгс ЛТД і Стама Венчерс ЛТД.

 

ПАТ «Житомиргаз». Контрольним пакетом акцій володіє ПрАТ «Газтек» (50,4367%).

Глава наглядової ради — ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД. І члени наглядової ради — Олубера Венчерс Лiмiтед, Сольвоторе Ентерпрайзес Лiмiтед. А ось голова ревізійної комісії — ПАІ «Газтек».

 

ПАТ «Закарпатгаз». ПрАТ «Газтек» має в цій компанії 21,18% акцій.

Чинний склад наглядової ради з 21 травня 2013 р ОРАТРА ІНВЕСТМЕНТС ЛТД (голова ревізійної комісії), Стам ВЕНЧЕРС ЛТД і АВЕЛІО ХОЛДІНГС ЛТД.

 

ПАТ «ЗАПОРIЖГАЗ». ПрАТ «Газтек» має в цій компанії 49,9759% акцій.

Глава наглядової ради — ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД. Член наглядової ради — Олубера Венчерс Лiмiтед. Голова ревізійної комісії — ОРАТРА Iнвестментс ЛТД, член ревізійної комісії — АВЕЛIО ХОЛДIНГС ЛТД.

 

ПАТ «Івано-Фраковскгаз». ПрАТ «Газтек» має в цій компанії 30,0364% акцій (дані 31.05.2014).

Глава наглядової ради — ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД. Член наглядової ради — ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД. Голова ревізійної комісії — ОРАТРА Iнвестментс ЛТД.

 

ПАТ «Львівгаз». 27.07.2014 р ПрАТ «Газтек» має в цій компанії 24,96% акцій. Глава наглядової ради — Сольвоторе Ентерпрайзес Лiмiтед (м Нікосія, Кіпр). Голова ревізійної комісії — ОРАТРА Iнвестментс ЛТД. Член ревізійної комісії — Авелiо Холдiнгс ЛТД (Брітанськi Вiргiнськi острови).

 

ПАТ «Миколаївгаз». На 13.05.2014 р ПрАТ «Газтек» в цій компанії контрольний пакет акцій (50,2205%).

Глава наглядової ради — ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД, секретар — ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД. Голова ревізійної комісії — ОРАТРА Iнвестментс ЛТД, секретар — Стам ВЕНЧЕРС ЛТД.

 

ПАТ «Сумигаз». ПрАТ «Газтек» має в цій компанії 24,96% акцій (на 02.02.2016 р). Глава наглядової ради — ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД (з 08.04.2013 р). Члени наглядової ради — ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД і СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛIМIТЕД. Голова ревізійної комісії — ОРАТРА Iнвестментс ЛТД. Члени ревізійної комісії — Авелiо Холдiнгс ЛТД і Стам ВЕНЧЕРС ЛТД.

 

ПАТ «Харківгаз». У 2015 р більше 10% акцій мали Кіпрські компанії:

ТАНТЕР ХОЛДIНГС ЛIМIТЕД (13,61%),

ЕРIСВЕЛЛ ТРЕЙДIНГ ЛIМIТЕТ (14,53%),

СОДЕМАН ЛIМIТЕД (17,19%),

Хамгейт ХОЛДIНГС ЛIМIТЕД (19,73%) ,

САГАСIТI ЛIМIТЕД (13,17%).

Голова наглядової ради — СОДЕМАН ЛIМIТЕД. Решта компанія також виявилася в наглядовій раді. Немає тут тільки всюдисущого Газтека.

 

ПАТ «Хмельницькгаз». На 27.03.2015 р ПрАТ «Газтек» в цій компанії контрольний пакет акцій (50,8974%).

А тепер здогадайтеся, хто тут голова наглядової ради? Все той же всюдисущий ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД, а членами цієї ради стали все ті ж СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛIМIТЕД і ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД. Ревізійна комісія: ОРАТРА Iнвестментс ЛТД (голова), АВЕЛIО ХОЛДIНГС ЛТД і Стам ВЕНЧЕРС ЛТД.

 

ПАТ «Чернівцігаз». ПрАТ «Газтек» в цій компанії має 49,09% акцій.

Наглядова рада: ПЕСНЕРО Iнвестментс ЛIМIТЕД (голова), ОЛУБЕРА ВЕНЧЕРС ЛIМIТЕД і СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛIМIТЕД. Всі кіпріоти, жодного співвітчизника! Ревізійна комісія: ОРАТРА Iнвестментс ЛТД (голова), СОЛЬВОТОРЕ Ентерпрайзес ЛIМIТЕД, ОРАТРА Iнвестментс ЛТД, АВЕЛIО ХОЛДIНГС ЛТД, Стам ВЕНЧЕРС ЛТД. Просто засилля іноземців!

 

ПАТ «Чернігівгаз». Станом на 30.05.2014 р ПрАТ «Газтек» має тільки 13,0829% акцій. Інформації про склад наглядової ради, немає.

 

Республіка Кіпр — острівна держава, член ЄС з 2004 року. Населення — 1 142 575 осіб. Економіка: в основному туризм (20% ВВП), сільське господарство.

Кіпр тільки приступає до детальної розвідки своєї частини шельфу. На шельфі острова Кіпр на початку XXI ст. були відкриті великі запаси природного газу.

 

Битву за найперспективніші блоки кіпрської акваторії виграли американська Noble Energy, французька Total і італійська Eni. Тому вважати кіпрські компанії фахівцями в області газу, не можна. Що приваблює їх в Україні, а саме в наших обласних газових компаніях? Кіпріоти проникали практично в кожну область. Чим це загрожує нам, простим споживачам?

 

І ще один аспект цієї проблеми. Як відомо всім — природні багатства України, в тому числі і газ, належать українському народові. Про це нам не перестають нагадувати політики всіх мастей, особливо перед виборами. Тільки ось мені, простому побутовому споживачеві газу незрозуміло, чому газ для мене такий дорогий і чому я за цей газ повинна платити іноземцям? Коли вони встигли прибрати до рук наші облгази? І як до цього ставиться наш уряд?

І ще одне питання, на яке я не можу знайти відповідь: чому маленька приватна компанія з трьох чоловік зуміла прибрати до рук більшість облгазів України? Як їм це вдалося?

 

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Ірина  К.

Добавить комментарий