В червні 2014 року відбулося гучне затримання заступника міського голови Лисого Володимира Васильовича та генерального директора фірми «УПС» Палія Тараса Миколайовича. Їх звинувачували у розкраданні 13 млн. грн. пов’язаних з ремонтом та експлуатацією автомобільних доріг, за твердженнями в.о. заступника голови ОДА Святослава Олійника це тільки верхівка айсберга, а взагалі то об’єми розкрадання складають 200 – 300 млн. грн. на рік. Було відкрито кримінальну справу за ст. 191 КК України(Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), але коли справа потрапила до суду в березні 2015 року то сума збитків була 2 285 296 грн. та ст. 367 КК України(Службова недбалість). Однак суд звільнив обох, та так звільнив що Лисий взагалі став не судимим і може повернутися на роботу та продовжити почату справу.

10-55788fe38f33f-sud_spisal_glavnomu_kommunalshtiku_dnepropetrovska

По – перше давайте розберемося чи можливо було перекваліфікувати статтю правопорушення з більш тяжкої на легшу. В офіційному роз’яснені до ст. 367 КК України зазначено:

 

п.3. Службова недбалість — це єдиний злочин у сфері службової діяльності, який вчинюється тільки з необережності. З суб’єктивної сторони він характеризується злочинною самовпевненістю (службова особа передбачає, що внаслідок невиконання чи неналежного виконання нею своїх службових обов’язків правам і законним інтересам може бути завдано істотну шкоду, але легковажно розраховує на її відвернення) або злочинною недбалістю (службова особа не передбачає, що в результаті її поведінки може бути завдано істотну шкоду, хоча повинна була і могла це передбачити).

Як бачимо то це єдиний злочин який вчиняється несвідомо, але як тоді пояснити наявність на лаві підсудних двох фігурантів які взаємодіяли між собою. Взаємодія їх полягала у тому що один замовляв(Лисий), а інший виконував(Палій) ремонт та обслуговування доріг про це свідчить договір. Розкрадання які доведені відбулися в період березня – квітня 2011 року, тобто на протязі двох місяців, і лише за невідповідність реальних об’ємів виконаних робіт тим що були вказані у актах (закривалось 10м2, а виконувались 5 – 7 м2 тобто 50 – 70 відсотків). Це не перевіряючи відповідність нормам ДБН, не перевіряючи відповідність об’ємів використаних матеріалів плануємим роботам, я вже не кажу про фактично виконані (завищення кошторисної вартості). В офіційному роз’яснені до ст. 191 КК України зазначено:

 

п. 1 Заволодіння чужим, майном шляхом зловживання службової особи своїм службовим, становищем має місце тоді, коли службова особа незаконно обертає чуже майно на свою користь чи користь третіх осіб, використовуючи при цьому своє службове становище. Його особливістю є те, що, на відміну від привласнення чи розтрати, предметом заволодіння чужим майном шляхом службового зловживання може бути і майно, яке безпосередньо не було ввірене винному чи не перебувало в його віданні. У зазначений спосіб винний може заволодівати майном, щодо якого в силу своєї посади він наділений правомочністю управління чи розпорядження майном через інших осіб. Тобто він має певні владні повноваження щодо впливу на осіб, яким це майно ввірено чи перебуває у їх віданні.

Якщо заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем було пов’язане з внесенням такою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, іншим підробленням документів або складанням і видачею завідомо неправдивих документів, дії винного потребують кваліфікації за сукупністю злочинів, передбачених відповідними частинами ст. ст. 191, 366.

п.3. Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом і корисливим мотивом.

п. 4. Кваліфікуючими обставинами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем закон передбачає вчинення їх: 1) повторно або 2) за попереднім зговором групою осіб (ч. З ст. 191), 3) у великих (ч. 4 ст. 191) або 4) особливо великих (ч. 5 ст. 191) розмірах, або 5) організованою групою (ч. 5 ст. 191).

Про поняття таких кваліфікуючих цей злочин ознак, як вчинення його повторно, у великих чи особливо великих розмірах, див. коментар, викладений у Загальних положеннях до цього розділу, а таких ознак, як вчинення його за попередньою змовою групою осіб чи організованою групою, — коментар до ст. 28.

 

Великі розміри  — вище 100 неоподаткованих мінімумів громадян.

Особливо великі розміри – вище 250 неоподаткованих мінімумів громадян.

 

Тобто дії фігурантів чітко підпадають під дію п. 5 цієї статті та ще обтяжуються ст. 366 КК України(Службове підроблення), так як був факт підроблення актів виконаних робіт. Ці дії ніяк не можуть кваліфікуватися як службова недбалість — злочин вчинений з необережності.

По – друге прокурор жодним чином не реагував на порушення закону суддею Жовтневого районного суду м . Дніпропетровську Мельніченко Сергієм Петровичем. Так на початку червня 2015 року повинні були відбутися судові дебати під час яких прокурор, Олександр Сорокін старший прокурор відділу Прокуратури Дніпропетровської області, повинен був озвучити позицію обвинувачення та попросити покарання для учасників. Замість цього адвокати фігурантів висловили свою позицію, так адвокат Лисого В.В. попросив звільнити його за ст. 48 КК України так як він втратив суспільну небезпечність та відшкодував збитки, а адвокат Палія Т.М. попросив звільнити свого підзахисного за Законом «Про амністію у 2011 році» та аргументував це наявністю неповнолітньої дитини. Прокурор без жодних заперечень залишив це питання на розгляд суду, а заперечити було що, так офіційне роз`яснення ст. 48 зазначає:

Особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала, бути суспільне небезпечною.

 

Як бачимо ч.2 ст. 367 КК України відноситься до тяжких статей тому під дію ст. 48 КК України не підпадає. Та якщо звернутися до ст. 17 Закону України  «Про амністію у 2011 році» та ст. 8 Закону України «Про застосування амністії в Україні», а саме  то стає зрозуміло що цей Закон взагалі не міг бути застосований так як втратив свою чинність через три місяці після дня опублікування.

 

ст. 17 Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом трьох місяців.

ст. 8 … звільняються не пізніше ніж через три місяці з дня опублікування закону про амністію.

 

Таким чином дії прокурора підпадають під статтю яку інкримінують фігурантам справи, а суддя взагалі виніс незаконне рішення і порушив процедуру проведення судового засідання. Та не зважаючи на всі ці порушення прокурор заявив, що апеляційну скаргу подавати не будуть тому, що найголовнішим було відшкодування збитків до бюджету живими грошима.

По – третє ні суддя, ні прокурор, не зацікавилися звідки у чиновника з доходом 65 000 грн. (згідно декларації) гроші для того щоб відшкодувати збитки та чи заплатив він з цієї суми податки. Дуже вигідно вкрасти з місцевого бюджету мільярд, потім відшкодувати 2 285 296 грн., заплатити щоб не сісти до в’язниці( за нашими даними 50 000 доларів), та вийти сухим з води маючи прибуток 995 млн. грн.

 Читайте також: «Порядок в області будемо наводити спільно з громадськістю» В.В. Матвійчук

Шановні друзі вивчайте закони, система сподівається що ми нічого не знаємо про її злодіяння, і тільки обізнаність та не допущення порушення законів дасть нам змогу перемогти.

 

 

Прес-служба  ГО «Майдан Січеслав – Дніпро » .

 

    

 

Добавить комментарий