Якщо механізм не працює через будь-який зіпсований вузол, його ремонтують або викидають. Приблизно так само справи йдуть і з державою: якщо хтось не справляється, його зміщують з посади або звільняють.

Але є в нашій країні й такі кадри, які вважають себе буквально унікальними. Це всім обридлі гаєчки із збитим різьбленням, через які державна машина скрипить, торохтить, пихкає, їхати нормально не може, бо вони тільки псують все. Але дуже важливими себе вважають. З останніх сил тримаються за свої місця.

most-dnepr.info
most-dnepr.info

За прикладом далеко ходити не треба. Достатньо ретельно ознайомитися з роботою Дніпропетровського обласного управління Укртрансбезпеки (УТБ). Ми вже неодноразово писали про численні порушення закону, а також встановлених норм і правил з боку співробітників УТБ. Незабаром дійшло до того, що 17 серпня поточного року інспектори останньої не вигадали нічого нового, а просто напали на представницю громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро», яка намагалася перешкодити дійсно незаконним діям горе-держслужбовців.

Так, Вероніка Коміcсар знала, на що йшла і за що бореться наша патріотична організація. Ніхто ж не буде сперечатися, що не можна зважувати багатотонні фури на не відповідаючиму нормам закону майданчику, а потім «суперважкоатлетів» відправляти на нові дороги області, які не розраховані на таке навантаження. Але, як ми вже не раз заявляли і писали, комусь це вигідно. Правда, УТБ?

Втім, замість того, щоб дослухатися до  наших активістів, перевірити факти, коротше кажучи, робити свою роботу, керівництво обласної УТБ вирішило зайнятися літературною діяльністю. А саме – писати настільки ж безграмотні, наскільки й даремні скарги на представників ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» на адресу Громадської ради при ДСБТ.

Повернувся після відпустки шеф дніпропетровського управління, і прокинувся в його голові Шекспір ​​з Дюма в одній особі. Не знаю, де відпочивав наш герой (а людина він поки вільна і має права поїхати, куди завгодно), і батьківщина яких письменників на нього вплинула, тільки тепер бардак в господарстві його турбує чомусь менше, ніж власне крісло, легко розхитане «майданом».

Мало того, що в своєму «посланні народу» наші перевірки Степаненко примудрився назвати негативними і тими, які мало не підривають авторитет всієї державної влади. Так він ще і назвав нас (постраждалу сторону) провокаторами і агресорами. Більш того, за словами «письменника», виявляється, що виклик поліції на місце події – це щось нечуване. А виклик медиків після нападу на нашу активістку так і взагалі ледь не злочин.

Причому Степаненко не заперечує провини своїх підопічних (а куди ж проти фото- і відеоматеріалів, протоколів та медичних довідок попреш?). Тим часом, якщо вірити його писанині, постраждала сторона – це УТБ і в його особі державна влада, якій нібито заважають працювати. Смішно? Але не до реготу, коли виявляється інший погляд на роботу держави.

Але ж так працювати не можна, панове! Проконсультуйтеся хоча б у земляків, які цього спекотного літа будують якісні дороги, а не тільки у вашої музи, яка після відпустки, мабуть, ще не отямилася.

На закінчення – кілька слів для тих, хто насправді розуміє. Безумовно, те, що сталося 17 серпня, вкрай неприємно для всіх нас. Але наша активістка пішла на вимушені заходи, щоб припинити систематичні порушення в роботі габаритно-вантажного комплексу. Адже прості слова на УТБ вже не діяли, тому і довелося, що називається, лягти на рейки.

Але, повірте, і наступного разу – де б це не було! – наші люди вчинять так само. Тільки на місці молодої дівчини будуть міцні чоловіки, загартовані в інших битвах. І разом ми продовжимо робити все для того, щоб закон і справедливість хоча б в окремо взятій Дніпропетровській області тріумфували, а державний механізм працював без збоїв.

Ну а негідні гайки нехай відправляються на металобрухт історії. Може, переплавлять їх, якщо повністю проржавіти не встигнуть.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»