56d146fe3919eПоки держава захищає наших дітей, батьки їх вбивають своєю байдужістю.

Не буду поширюватися щодо діяльності навчальних закладів, які нібито не справляються зі своєю роботою. Так, вони повинні займатися вихованням підростаючого покоління. Але з такою зарплатою добре, що вчителі взагалі ще на роботу ходять.

Силові структури? На мій погляд, нова поліція робить все можливе. Нещодавно, наприклад, неповнолітній син моїх знайомих випадково впав на вулиці і розбив собі голову. Його друзі викликали швидку допомогу, а медики в свою чергу сповістили поліцію. Батьки миттєво дізналися про те, що з їхньою дитиною. Втім, на щастя, дійсно криміналу ніякого не було. Але – важливо! – держава відпрацювала. В іншому випадку, хто б повірив, що дитині не розбили голову навмисно?

Так, наші діти для нас завжди залишаються дітьми, скільки б їм років не було. Інша справа, що далеко не всі батьки приділяють достатньо часу і уваги для своїх синів і дочок. І випадок, що стався нещодавно на житловому масиві Тополь, ще раз підтверджує це.

Читаю кримінальні новини і не знаходжу собі місця. Троє молодих людей 23-24 років, серед яких була дівчина (!), напилися до нестями і напали на людину. Вони відібрали у нього все – гроші, одяг, інше майно – і почали його катувати ножем, намагаючись дізнатися коди банківських карток. Катували поки не вбили.

Правоохоронці спрацювали оперативно і затримали винних. І «світить» їм за розбійний напад, катування і вбивство довічне ув’язнення. Пишу «їм», а варто було б написати «дітям». Так, цим убивцям вже не по 15 років. Але те, що вони зробили, не є результатом роботи викладачів навчальних закладів. Це – результат недоробки батьків, сім’ї, середовища, в якому вони жили.

Звичайно, в нормальних сім’ях не вчать грабувати і вбивати. І батьки затриманих молодих людей напевно розповідали поліції про плюшевих ведмедиків і любов своїх чад до танців. А що б ви говорили на їх місці? Про те, що ваш син або дочка з дитинства катували домашніх тварин і з натхненням прибивали їх цвяхами до паркану?

Трагедія на Тополі ще раз говорить нам про те, що наші українські, дніпропетровські діти пущені на самоплив. Безумовно, в 23-24 роки це вже не діти. І серед їх одноліток багато тих, хто загинув, захищаючи Батьківщину. Адже в країні – війна. А війна, як співав Віктор Цой, справа молодих.

Тільки, здається мені, що ми забули про просту річ. У багатьох наших дітей є нині більше, ніж у деяких королів та імператорів XVIII-XX століття. Телебачення, Інтернет, мобільні телефони, планшети, авто, всілякі гаджети, і так далі. При цьому не всі вони пішли воювати і бачили справжній жах нашого часу. Є й ті, хто залишився сидіти вдома і навіть новини з АТО дивиться рідко – бо, як не прикро, звик. Звик до кошмару по ТБ та в Мережі. І це я вже не кажу про те, що багато молодих не мають роботи або перспективи в майбутньому.

А що ж батьки? Зарплати немає. Або її платять невчасно. Ціни – застрелитися хочеться після кожного відвідування магазину або ринку. Тарифи – тут, навіть, слів немає. А вдома ще є діти??? Так якщо вони нагодовані й одягнені, ми вважаємо, що це вже нормально. Мовляв, не гірше, ніж у інших.

Ну а чим чадо займається у вільний від неробства час – чи часто ми, замучені побутовими проблемами, думаємо про це? Отож…

У мене двоє ще маленьких дітей. І те, якими вони стануть громадянами, залежить лише від мене та чоловіка, їх батька. Але не сподівайтеся, якщо трапиться біда (не дай боже, звичайно!), ви зможете кивати на школу, інститут, Інтернет або телебачення. Не думайте, що коли вашим дітям стане 18-20-25 років, і вони зроблять щось жахливе, ніхто не тицьне вам пальцем в спину. Ткнуть. Ткнуть і скажуть: «Так це ж батьки їх довели до такого».

Нікому такого не бажаю. Але прошу задуматися щодо моїх думок. Знайдіть час, щоб поговорити з вашими дітьми. Скільки б років їм не було. Це дуже важливо. Особливо зараз. І ваш витрачений на виховання час означає спокійне життя ваших дітей, близьких і оточуючих. Цей час – чиєсь життя. В тому числі й ваше, шановні батьки.

 

Член правління ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»Вероніка Коміссар

Добавить комментарий