І поки синоптики нам не прогнозують снігопадів, ми публікуємо результати боротьби з першим снігом на дорогах місцевого значення, як то кажуть «предупрежден, значит вооружен».

Як це відбувалось на державних дорогах можна побачити тут – https://www.facebook.com/msdniprocom/videos/437430583812872/

Цей матеріал публікуємо лише зараз, як відповідь на багаточисельні скарги мешканців населених пунктів області, щодо колапсу, який стався з випадінням першого снігу, тому що весь цей час чекали відповіді від облдержадміністрації відносно заходів по боротьбі з негодою та її наслідками.

Отже, на початку грудня, відразу після снігів, ми, як обласна комісія з перевірки якості ремонту доріг, отримавши десятки скарг від мешканців області, виїхали з перевіркою на обласні дороги і якщо на трасах державного значення особливих проблем ми не побачили, тобто підрядники були готові до боротьби з негодою, то на дороги категорії «О» краще б ми на легковій машині не сунулись. В цьому дописі мова піде про дорогу О040602 (M-04 – Промінь – T-04-20) протяжність якої 18 км.

Фіксуємо, що роботи по зимовому утриманню обласних та сільських доріг були, м’яко кажучи, провалені, до речі, ми спитали у замовника про причини не готовності до перших снігів на дорогах обласного значення, але їм не вистачило тижня, щоб надати цю інформацію і вони подовжили собі термін до місяця. На обласній дорозі ми особисто зафіксували, що де не де проїжджала спецтехніка, але лише орієнтовно 15% дороги посипано піщаною сумішшю, що зовсім не забезпечує проїзд вказаною автодорогою, звідси і багаточисельні аварії та шкільні автобуси, які не змогли виїхати на маршрут, а у дітей з’явився додатковий вихідний.

З офіційної відповіді наданої нам Дніпропетровська обласна державна адміністрація, нам стало відомо, що роботи по експлуатаційному утриманню на вказаній автодорозі мають виконуватись ТОВ «Будінвест Інжинірінг», сума договору складає 200 млн грн., замовник – департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації, інформацію щодо наявності чи відсутності заборгованості замовника перед підрядником нам так і не надали, посилаючись на те, що ця інформація потребує збору та аналітики. Цікаво виходить, підрядник, в свою чергу, говорить, що йому оплачують надані послуги не в повному обсязі, а департамент не може сказати кому і скільки він винен.

Отже, висновок простий – перший сніг на початку грудня дивним чином став неочікуваним для області та боротьба з негодою була не на користь дорожників.

Та ми зазначаємо, якщо підрядник вирішив взяти на себе роботи по експлуатаційному утриманню, а замовник визначив вартість послуг та виконавця, то ми маємо цілком логічну вимогу до обох сторін – виконуйте умови договору, щоб через ваші дії або бездіяльність не страждали мешканці області та наші багатостраждальні дороги!

І наступні снігопади не мають стати проблемою мешканців, бо яка користь тоді від відповідальних за утримання доріг?

Нічого особистого.

Далі буде!

P.S.:дякуємо нашим підписникам, що надсилаєте свої фото та відео-матеріали.